eReport.sk
Pápež František. Foto: tasr

Sanitka od pápeža Františka smeruje do ukrajinského Ľvova

Sanitka, ktorú daroval a požehnal pápež František, smeruje do západoukrajinského mesta Ľvov, informoval v sobotu tlačový úrad Svätej stolice. V správe ho citovala americká spravodajská televízia CNN.

Kardinál Konrad Krajewski, pápežský almužník, vyrazil na cestu do Ľvova v sobotu a jazda mu bude trvať približne 18 hodín – sanitku odovzdá úradom vo Ľvove s tým, aby mestu pomohla. Ľvov prijíma prúdy vnútorne vysídlených Ukrajincov, prichádzajúcich z východu krajiny.

Pápež vydal vo štvrtok 24. marca ostrú kritiku na adresu krajín zvyšujúcich vojenské výdavky – v čase, keď útoky Ruska na Ukrajine pokračujú -, a označil to za „šialenstvo“. V príhovore prítomným divákom v talianskom Centre pre ženy v Ríme pápež František povedal, že za „hanebnú“ vojnu na Ukrajine môže „stará logika moci, ktorá stále vládne v takzvanej geopolitike“.

Čítajte viac:

  1. Pápež František a vedúci vatikánskeho protokolu Leonardo Sapienza.
  2. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Pápež František celebruje omšu na Kvetnú nedeľu vo Vatikáne 10. apríla 2022.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu apeloval na pápeža, aby navštívil Ukrajinu, a poďakoval sa mu za „jasný a pevný postoj proti vojne“, ktorý František vyjadril v príhovore v utorok. Text tohto prejavu bol zverejnený aj na stránke ukrajinskej vlády na Facebooku, dodala CNN.

tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sanitka od pápeža Františka smeruje do ukrajinského Ľvova

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti