eReport.sk
Monika Jankovská. Foto: tasr

Samovražedný pokus Jankovskej: Kolíkovej komisia bola na kontrole vo väznici!

Komisia rezortu spravodlivosti vykonala v piatok (5. 2.) kontrolu v Ústave na výkon väzby Banská Bystrica vo veci incidentu väzobne stíhanej Moniky Jankovskej. „Predpokladáme, že závery by mali byť do pár dní. Následne bude možné o nich bližšie informovať,“ povedal hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

Hovorca spresnil, že obvinená je naďalej hospitalizovaná v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. V nedeľu 31. januára krátko predpoludním príslušníci z ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že nereaguje obvyklým spôsobom. Obvinenú na základe odporučenia ústavného lekára vyšetrili vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Odtiaľ ju potom previezli do nemocnice v Trenčíne.

Pred Nemocnicou pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. Foto: tasr

„Požitie nadmerného množstva liekov bolo s jej plným vedomím a s vedomím aj následkov, ktoré to môže mať. Môžem jednoznačne povedať, že je to akt zúfalstva,“ skonštatoval minulý týždeň jej obhajca Peter Erdös po návšteve v nemocnici.

Peter Erdös. Foto: tasr

Bývalá štátna tajomníčka je vo väzbe od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 22. januára 2021 nevyhovel jej žiadosti o prepustenie z väzby.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Samovražedný pokus Jankovskej: Kolíkovej komisia bola na kontrole vo väznici!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti