eReport.sk
Členka komisie Denisa Saková pred Ústavom na výkon väzby a Ústavom na výkon trestu a odňatia slobody v Prešove 1. februára 2021.
Denisa Saková. Foto: tasr

Saková ku kauze Lučanský: Kolíkovej komisia sa nemala k čomu dopátrať!

Správa kontrolnej komisie k prípadu smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského by sa nemala uzavrieť až do skončenia vyšetrovania. Pred zasadnutím komisie to uviedla jej členka a nezaradená poslankyňa parlamentu Denisa Saková. Komisia by mala na piatkovom zasadnutí hlasovať o prijatí záverečnej správy.

„Neviem, čo nás dnes čaká, pretože som hlasovala 9. apríla per rollam a vtedy som napísala aj moje výhrady k hlasovaniu, keďže pri finálnom hlasovaní mali byť prítomní rodinní príslušníci alebo zástupcovia rodiny generála Lučanského,“ spresnila.

Nemali sme k dispozícii ani lekárske správy ani ľudí

Vyhlásila, že členovia komisie nie sú orgány činné v trestnom konaní a preto by jej výstup mal mať len informatívny charakter pre ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí). „Komisia sa nemala ani k čomu dopátrať. Nemali sme k dispozícii ani lekárske správy, ani pitevnú správu a ani ľudí, ktorí napríklad pracujú vo Vojenskej nemocnici v Ružomberku alebo iný nemocničný personál z Fakultnej nemocnice v Prešove,“ dodala.

Krúpa argumentuje ovplyvňovaním vyšetrovania

S predsedom brannobezpečnostného výboru parlamentu Jurajom Krúpom (OĽANO) sa zhodli, že správa by mohla byť zverejnená až potom, čo sa s ňou oboznámia rodinní príslušníci Lučanského a generálny prokurátor. „Dôvod je ten, aby neunikli informácie, ktoré by mohli ovplyvniť vyšetrovanie,“ povedal Krúpa.

Nezávislá kontrolná komisia, ktorá prešetruje okolnosti úmrtia Lučanského i jeho skoršie zranenie oka, má takmer 20 členov. Okrem politikov boli jej súčasťou tiež experti. Policajný exprezident zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra 2020 v Ústave na výkon väzby v Prešove pokúsil o samovraždu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saková ku kauze Lučanský: Kolíkovej komisia sa nemala k čomu dopátrať!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti