eReport.sk
slovenský cyklista Peter Sagan, foto:tasr

Sagana čaká rozhovor s manažérom Bory o spolupráci: Necítim sa byť starý!

Slovenský cyklista Peter Sagan si nemyslí, že patrí do “starého železa”, no ak nebude mať Bora-Hansgrohe záujem predĺžiť s ním zmluvu, bude “prvý, kto si bude hľadať nový tím”.

Tridsaťjedenročný slovenský reprezentant to povedal v rozhovore pre portál cyclingnews.com pred nedeľňajšími pretekmi Okolo Flámska. Reagoval tak na slová manažéra tímu Ralpha Denka. Ten uviedol, že Bora vďačí Saganovi za veľa, no trojnásobný majster sveta podľa neho už vstúpil do “jesene” svojej kariéry a pre nemeckú stajňu by možno bolo lepšie investovať peniaze do mladších jazdcov. „Neviem, či Ralph povedal presne to, čo sa píše v médiách. Nečítal som to a občas je fráza v rozhovore vytrhnutá z kontextu. No necítim sa byť starý. Mám 31 rokov, nemyslím si, že prišla jeseň mojej kariéry a myslím si, že som ukázal, že dokážem vyhrať preteky i keď mi túto jar pokazil koronavírus,” uviedol Sagan.

O Saganovej budúcnosti v Bore sa špekuluje už dlhšie. Slovenský pretekár prišiel do tímu v roku 2017 a aktuálny kontrakt mu vyprší po prebiehajúcej sezóne: „Som zaneprázdnený pretekmi, takže som sa ešte nerozprával s Ralphom a o mojej budúcnosti sa ešte nerozhodlo. V Bore som prežil niekoľko skvelých rokov, no ak si Ralph myslí, že najlepšie mám už za sebou, je to jeho názor. Ak si myslí, že ma už nepotrebuje na to, aby som vyhrával preteky pre tím, budem prvý, kto sa pokúsi nájsť tím, ktorý ma chce.”

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport