eReport.sk
Peter Sagan, foto:ig/p.s.

Sagan bude bojovať o etapové víťazstvá a cyklámenový dres na Gire

Peter Sagan sa v sobotu postaví druhýkrát v kariére na štart cyklistických pretekov Giro d’Italia. Vlani sa mu na talianskych cestách podarilo ukončiť vyše ročné čakanie na triumf a aj tentokrát budú jeho cieľom hlavne etapové vavríny a tiež premiérový zisk cyklámenového dresu pre víťaza bodovacej súťaže.

Trojnásobný majster sveta si vlani pre pandémiu vyskúšal nezvyčajnú jesennú verziu podujatia, teraz okúsi klasické jarné Giro. Po problémoch, ktoré mu spôsobila nákaza koronavírusom na sústredení na Kanárskych ostrovoch, mal pomalší štart do sezóny a pre tréningový výpadok musel vynechať úvodné jarné klasiky. Tridsaťjedenročný pretekár sa však postupne dostal do formy, čo potvrdil štvrtým miestom na Miláno – San Remo a etapovými triumfami na pretekoch Okolo Katalánska (27. marca) i Tour de Romandie (28. apríla). Podujatia boli preňho zároveň dobrým tréningom na talianske kopce.

Slovenský cyklista Peter Sagan sa pripravuje na začiatok Gira

Foto: ig/petersagan

„Napriek náročným poveternostným podmienkam to bol dobrý týždeň so solídnou tímovou prácou a pekným víťazstvom. Som naozaj šťastný, že som po roku 2010 opäť vyhral na Tour de Romandie. Arrivederci Švajčiarsko, ciao Taliansko! Vidíme sa v Turíne na štarte Giro d’Italia,” uviedol na facebooku po etapových pretekoch vo Švajčiarsku. Formu slovenského pretekára ocenili aj v tíme Bora-Hansgrohe. Bývalý poľský cyklista Sylwester Szmyd, ktorý so Saganom jazdil v rokoch 2010 až 2012 v Liquigase a momentálne je tréner a športový riaditeľ Bory, verí v jeho úspešné vystúpenie na Tour.

„Roubaix sa nekonalo, Okolo Flámska nám nevyšlo, ako sme chceli, no dve Petrove víťazstvá a jednoznačne lepšia výkonnosť mi dávajú veľa optimizmu. Myslím si, že na tohtoročnom Gire bude veľmi silný,” uviedol na svojej stránke. “Všimol som si, že opäť zvláda ľahšie kopce a to na menšom prevode, dve-tri poriadne šliapnutia a dokáže byť tam, kde potrebuje. Odkedy som sa pripojil k tímu, videl som ho len motivovaného. Vždy pokračuje v tréningoch a pretekoch s nadšením a odhodlaním,” povedal pre portál sporza.be športový riaditeľ Bory Heynderickx.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Šport