eReport.sk

S nimi nás to baví každé Vianoce!

Chalupu si filmári vyhliadli v Krkonošiach. Vlastnila ju partia vodákov, no bola dosť zdevastovaná. Mnoho scén preto vznikalo v štúdiách v Prahe. Tesne pred začiatkom nakrúcania napadol asi meter čerstvého snehu, ktorý sa ako lavína zosunul zo strechy. Režisérka do snehu napichala štyridsať fliaš šampanského, aby ho udržala. A nielen šampanské. V okolí bolo málo stromčekov a tak dala napichať aj tie… Ani samotné nakrúcanie sa nezačalo najšťastnejšie. Hneď pri prvej klapke si Dášenka zlomila ruku. Sádru mala nasadenú dva a pol mesiaca a filmári ju celý čas maskovali. Aby toho nebolo málo, po scéne v papučkách v snehu ešte aj ochorela a musela užívať antibiotiká. Deti to mali na nakrúcaní naozaj ťažké, ale honorár dostali veľkorysý – 3000 českých korún. Scéna, kde Pavel Nový alias Pepa utiera Pepínovi zadok vetvičkou, bola reálna. Pepíno plač nemusel ani trénovať. Alebo kočiarik s Matýskom, ktorý sa rúti dolu strmým svahom. Matýsek pritom nebol ani pripútaný. Napokon sa kočiar podarilo chytiť členovi horskej služby. Najlepšie spomienky nemajú ani na kúpanie s krhlou, deti v škole sa im za „nahú scénu“ vysmievali. Nečudo, že na nakrúcanie zanevreli.

Bertík – Marek Dvořák, si ešte zahral pár rolí, ale venuje sa obchodu a marketingu. Míša – Václav Korda je bankár, Dášenka – Zuzana Lisová pracuje v pôrodnici, Pepino – Cyril Křupala je šéfom marketingu vo firme, ktorá požičiava peniaze, Matýsek – Lukáš Pelánek, sa stal poštárom. Zle skončila Kačenka – Marta Buchtíková (40), ktorá prepadla sekte a s bývalými detskými kolegami nekomunikuje.

Celkom iný zážitok mali dospeláci. Zišla sa tam naozaj skvelá partia hercov. Keďže sa nakrúcalo vo veľkých mrazoch, na pľac si potajomky nosili alkohol. Prehovorili horskú službu a tá im alkohol vozila na rolbe. Režisérka ich totiž každé ráno poctivo prehľadávala. Jana Šulcová, ktorá hrá v komédii Kateřinu Horákovú, manželku Júliusa Satinského, prezradila, že ich nakrúcanie bavilo. „Bola tam skvelá partia ľudí, na to nikdy nezabudnem. A samozrejme môj milovaný Július Satinský, Ako manžel bol skvelý. Nikdy som ho nevidela nevrlého alebo rozčúleného, celý čas bol noblesný. Mala som ho veľmi rada. „Nakrúcanie v ťažkých podmienkach, v mraze a v hlbokom snehu, navyše s malými deťmi nebolo ani trochu ľahké. „Spomínam si, že práve Július sa s nimi najviac hral, stále niečo pre nich vymýšľal – sám vtedy ešte deti nemal, ja som mala dve malé a ani na pľaci som si od nich neoddýchla. Ale asi som na nich nebola až taká zlá, keď na mňa dodnes pekne spomínajú.“ Dášenka, Bertík a Matýsek sa s Janou Šulcovou (73) ešte dlhé roky stretávali, potom však herečka prepadla alkoholu a dnes je jej stav veľmi vážny, Václav Postránecký minulý rok dobojoval svoj boj so zákernou chorobou a v hereckom nebi sa stretol s „parťákom“ Júliusom Satinským.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

S nimi nás to baví každé Vianoce!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php