Hráči MŠK Žilina, foto:instagram

Ružomberok si poradil doma s Nitrou, MŠK Žilina privítala Pohronie

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v 15. kole Fortuna ligy nad FC Nitra 3:0. MŠK Žilina zvíťazila v sobotnom zápase 15. kola doma nad Pohroním 2:1. Vybojovali si deviatu výhru v sezóne, z toho štvrtú za sebou a v tabuľke sú tretí s 28 bodmi za vedúcim duom Slovan Bratislava, DAC Dunajská Streda.

MFK Ružomberok – FC Nitra 3:0 (3:0)
Góly: 8. Madleňák, 35. Almási, 38. Takáč. ŽK: Mrva, Kojnok – Podhorin.

MŠK Žilina – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (1:0)
Góly: 43. Bernát, 76. Ďuriš – 89. Blahút

Po prvom polčase po góloch Madleňáka, Almásiho a Takáča vyhrával Ružomberok nad Nitrou už 3:0. Nitrania však neskladali zbrane a do druhého dejstva vstúpili s ofenzívnym apetítom a tlačili sa pred ružomberskú svätyňu. V 52. minúte mal veľmi dobrú príležitosť na skresanie gólového manka Mustafič, lenže lopta mu absolútne nesadla. V 59. minúte Faško mieril len do stredu brány MFK, kde stále pripravený Macík. V závere sa vpredu pripomenuli aj domáci. V 78. minúte Harush medzi nitrianskymi žrďami len pred seba vyrazil priamy kop J. Masla, no potom zneškodnil Regáliho dorážku. Vzápätí mal T. Bobček na kopačke „gólovku“, ale hostí na bránkovej čiare ratoval jeden zo „zadákov“.

Pohronie zlyhalo v efektivite, dôkazom bola aj obrovská šanca Jacka v 81. minúte, ktorú opäť zlikvidoval fantastický Petráš. Radosť z čistého konta ale Petrášovi pokazil v 8í. minúte peknou krížnou strelou Blahút. Žilina si už výhru ustrážila a natiahla sériu víťazstiev na číslo štyri.