eReport.sk
JB 31 Moskva Archív - Na archívnej snímke z 19. decembra 2019 ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje poèas výroènej tlaèovej konferencie v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin pracuje na ekonomickej reakcii na sankcie uvalené na Rusko Západom po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu. Uviedol to v pondelok 28. februára 2022 v Kremli jeho hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že sankcie zavedené proti samotnému Putinovi sú zbytoèné. Peskov pod¾a agentúry Reuters vysvetlil, že Rusko pripravovalo plány na možné sankcie Západu, vrátane tých najprísnejších, pomerne dlho. Existujú plány reakcie, boli vypracované a implementujú sa, keï sa objavia problémy, uviedol Peskov. FOTO TASR/AP FILE - Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Dec. 19, 2019. For years, Russian President Vladimir Putin could sit back and relish in unseemly scenes of Western disunity, ranging from the Britain's Brexit move out of the EU in 2016, Hungary's longstanding antipathy towards its EU headquarters and, equally, the rift created by former President Donald Trump that has far from fully healed under under Joe Biden. (AP Photo/Pavel Golovkin, File)
Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Rusko vyhosťuje osem gréckych diplomatov

Rusko v pondelok oznámilo, že vyhosťuje ôsmich gréckych diplomatov v reakcii na rozhodnutie Atén dodať vojenskú pomoc Ukrajine. Informuje o tom agentúra AFP.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že si predvolalo gréckeho veľvyslanca, ktorý následne diplomatom odkázal, že majú osem dní na opustenie krajiny.

Rozhodnutie o vyhostení diplomatov je podľa ruského ministerstva zahraničných vecí „priamym dôsledkom nepriateľských krokov gréckych úradov“. Rezort vo vyhlásení konkrétne spomínal dodávky zbraní a vojenského materiálu na Ukrajinu a vyhostenie ruských diplomatov z Grécka. AFP pripomína, že Atény vyhostili ešte v apríli 12 ruských diplomatov, pričom tak reagovali ruskú inváziu na Ukrajinu, ktorú Moskva spustila 24. februára.

Atény sa tak aj napriek historickým väzbám na Rusko pridali k ostatným západným krajinám, ktoré ruskú agresiu na Ukrajine odsúdili. V dôsledku vojny na Ukrajine už krajiny na celom svete vyhostili stovky ruských diplomatov, pričom Rusko reagovalo odvetnými krokmi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko vyhosťuje osem gréckych diplomatov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti