eReport.sk
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Foto: tasr/ap

Rusko vyhostilo 40 nemeckých diplomatov. Baerbocková: Nedopustili sa ničoho zlého!

Nemecko reagovalo v pondelok s nesúhlasom na rozhodnutie ruského ministerstva zahraničných vecí vyhostiť z Ruska 40 nemeckých diplomatov v reakcii na obdobný krok Berlína. Ten začiatkom apríla pristúpil k vyhosteniu ruských diplomatov pre vojnu na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Rusko reagovalo na „nepriateľské kroky“ Berlína, ktorý začiatkom apríla vyhostil z Nemecka obdobný počet ruských diplomatov pre vojnu na Ukrajine.

„Očakávali sme dnešný krok, ten však nie je v žiadnom prípade oprávnený,“ uviedla vo vyhlásení nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Zároveň dodala, že 40 ruských diplomatických zamestnancov vyhostených z Nemecka „neslúžilo diplomacii ani jeden deň“, zatiaľ čo nemeckí diplomati vyhostení Ruskom sa podľa nej „nedopustili ničoho zlého“.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok oznámilo, že vyhlásilo za nežiadúce osoby 40 nemeckých diplomatov. Podľa rezortu je to reakcia na „nepriateľské kroky“ Berlína, ktorý začiatkom apríla vyhostil z Nemecka obdobný počet ruských diplomatov pre vojnu na Ukrajine.

Toto rozhodnutie Berlína bolo podľa ruského rezortu diplomacie založené na „absolútne nepravdivých tvrdeniach“ o tom, že práca ruských diplomatov v Nemecku bola zameraná na „podkopanie slobody Nemecka a jednoty nemeckej spoločnosti“, ako i na „výmysloch o tom, čo sa deje na Ukrajine“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hrozí nebezpečenstvo?
  2. Emmanuel Macron


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko vyhostilo 40 nemeckých diplomatov. Baerbocková: Nedopustili sa ničoho zlého!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti