tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
lietadlo letisko
Ilustračné foto: tasr

Rusko uzatvorilo svoj vzdušný priestor pre 36 krajín. Týka sa to aj Slovenska?

Ruská Federálna agentúra pre leteckú dopravu (Rosaviacija) v pondelok oznámila, že zatvára vzdušný priestor pre letecké spoločnosti z 36 krajín. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

Tento krok je odvetou za zákaz letov ruských leteckých spoločností a strojov zo strany „európskych štátov“. TASR má k dispozícií oficiálny PDF súbor všetkých štátov, ktorý agentúra Rosaviacija zaradila na „čierny zoznam“. Je medzi nimi aj Slovensko.

„V súlade s medzinárodným právom bolo – v reakcii na zákaz európskych štátov prevádzkovať lety civilných lietadiel prevádzkovaných ruskými leteckými dopravcami a/alebo registrovaných v Rusku – zavedené obmedzenie prevádzkovania letov leteckými dopravcami z 36 štátov,“ uviedla v krátkom oznámení ruská agentúra.

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v nedeľu oznámila, že EÚ zatvára svoj vzdušný priestor „pre lietadlá vlastnené Ruskom, registrované v Rusku alebo riadené Ruskom“. Šéfka EK povedala, že ruské stroje „Nebudú môcť pristáť, vzlietnuť alebo preletieť nad územím EÚ, vrátane súkromných lietadiel oligarchov“, pripomenula televízia Sky News.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko uzatvorilo svoj vzdušný priestor pre 36 krajín. Týka sa to aj Slovenska?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku