tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na ilustračnej snímke vyústenie ropovodu Družba v areáli rafinérie akciovej spoločnosti Slovnaft v Bratislave.
Foto: tasr

Rusko robí opatrenia na oslabenie následkov zákazu predávať ropu do EÚ, hovorí Kremeľ

Rusko podniká opatrenia na „minimalizovanie“ následkov čiastočného embarga na ruskú ropu uvaleného krajinami Európskej únie, ktoré takto trestajú Rusko za jeho vojenskú operáciu na Ukrajine, vyhlásil v stredu Kremeľ. Informácie priniesla agentúra AFP.

Sankcie majú negatívny účinok

„Sankcie budú mať negatívny účinok na Európu, na nás a celý globálny energetický trh,“ povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Hovorca dodal, že prebieha „preorientovanie“ a hľadanie náhradných možností predaja ruskej ropy, ktorú už nemožno predávať v Európe.

Peskov spomína cieľavedomé, systematické kroky

„Sú to cieľavedomé, systematické kroky, ktoré nám umožnia minimalizovať negatívne dôsledky,“ oznámil Peskov. Po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin poslal 24. februára vojakov na Ukrajinu, Rusko postihlo niekoľko kôl sankcií, ktoré sú zamerané na jeho ekonomiku a finančné inštitúcie.

EÚ sa v pondelok 30. mája na mimoriadnom summite lídrov dohodla na šiestom balíku sankcií proti Moskve, ktoré zastavia väčšinu dodávok ruskej ropy do Európy, ale výnimku dostali dodávky ropovodom do Maďarska, uvádza agentúra AFP. Členské krajiny EÚ sa tiež snažili o zníženie svojej závislosti od ruského zemného plynu, ale sú rozdelené v názoroch na možnosť zaviesť naň úplné embargo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres.
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán hovorí k svojim priaznivcom počas volebnej noci po parlamentných voľbách a referende o zákone na ochranu detí , 3. apríla 2022 v Budapešti.
  3. Špeciálny vyslanec USA pre medzinárodné energetické vzťahy Amos Hochstein.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko robí opatrenia na oslabenie následkov zákazu predávať ropu do EÚ, hovorí Kremeľ

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku