eReport.sk
Zničená viacpodlažná obytná budova po pondelokovom páde ruského bojového lietadla Su-34 do obytnej oblasti v prístavnom meste Jejsk na pobreží Azovského mora na juhozápade Ruska v utorok 18. októbra 2022.
Zničená viacpodlažná obytná budova po pondelokovom páde ruského bojového lietadla Su-34 do obytnej oblasti v prístavnom meste Jejsk na pobreží Azovského mora na juhozápade Ruska v utorok 18. októbra 2022. Foto: tasr/ap

Rusko: Počet mŕtvych po páde lietadla stúpol na 13, pátranie v troskách ukončili

Najmenej 13 ľudí, vrátane troch detí, zahynulo v pondelok po zrútení ruského bojového lietadla Su-34 do obytnej oblasti v prístavnom meste Jejsk na pobreží Azovského mora na juhozápade Ruska. V utorok o tom informovali ruské tlačové agentúry, keď sa skončilo pátranie po preživších. TASR prevzala správu od agentúry AFP.

Havária lietadla spôsobila rozsiahly požiar, ktorý pohltil deväťpodlažný bytový dom v meste. „Záchranári ukončili prehľadávanie trosiek (…) Celkovo zahynulo 13 ľudí, vrátane troch detí, pričom 19 ďalších ľudí utrpelo zranenia,“ uviedlo ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie po pondelkovej havárii.

Jeden z dvoch motorov lietadla začal pri štarte horieť, informovalo ruské ministerstvo obrany. Dodalo, že dvaja piloti sa stihli katapultovať. Videá a fotografie zachytávali explóziu v blízkosti viacpodlažného bytového domu v Jejsku a následný požiar.

Jejsk má 90.000 obyvateľov a nachádza sa tam veľká ruská vojenská základňa. Nadzvukový stíhací bombardér typu Su-34 sa vo veľkom využíval vo vojne v Sýrii i v bojoch na Ukrajine. Pondelkový incident je v poradí už desiatou zaznamenanou haváriou ruského vojenského lietadla mimo boja od konca februára, keď Moskva spustila inváziu na Ukrajinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: Počet mŕtvych po páde lietadla stúpol na 13, pátranie v troskách ukončili

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti