eReport.sk
Ruský tank T-80. Ilustračné foto: wikipedia

Rusko oznámilo, že dobylo obec Sokil v Doneckej oblasti


Ruským silám sa podarilo tento rok dosiahnuť na bojisku územné zisky v ťažení proti horšie vyzbrojeným a vyčerpaným ukrajinským vojakom, ktorí sú v početnej nevýhode.

Rusko v sobotu oznámilo, že jeho sily dobyli obec Sokil v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. TASR o tom informuje podľa správ agentúr AFP a Reuters.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že jeho vojaci „oslobodili“ obec Sokil, ktorá leží asi 30 kilometrov severozápadne od regionálnej metropoly mesta Doneck.

Ukrajina uviedla, že najintenzívnejšie boje na celom fronte v súčasnosti prebiehajú práve v Doneckej oblasti, odkiaľ sa ruskí vojaci snažia vytlačiť ukrajinské sily.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nikol Pašinjan
  2. maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó

Moskva v roku 2022 po sporných referendách anektovala Doneckú, Luhanskú, Záporožskú a Chersonskú oblasť na juhu a východe Ukrajiny. Ruský prezident Vladimir Putin pritom v piatok zopakoval svoju požiadavku, aby sa Ukrajina úplne stiahla z týchto štyroch oblastí, ak chce koniec vojny.

Ruským silám sa podarilo tento rok dosiahnuť na bojisku územné zisky v ťažení proti horšie vyzbrojeným a vyčerpaným ukrajinským vojakom, ktorí sú v početnej nevýhode, píše AFP.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko oznámilo, že dobylo obec Sokil v Doneckej oblasti

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre