eReport.sk
Ukrajinská laureátka Nobelovej ceny mieru Olexandra Romancovová vyzvala v stredu Juhoafrickú republiku (JAR), aby nedovolila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zúčastniť sa na summite skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík
Vladimir Putin v Moskve 20. marca 2023. FOTO TASR/AP

Rusko oznámilo: Masívne zvyšuje výdavky na vedenie „hybridnej vojny“!

Rusko vo štvrtok ohlásilo plány na zvýšenie vojenských výdavkov v budúcom roku o takmer 70 percent. Vyplýva to z dokumentu zverejneného ministerstvom financií.

Masívne zvyšuje výdavky na vedenie „hybridnej vojny“

Oznam prišiel v čase, keď Kyjev navštívili generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu a britský minister obrany Grant Shapps. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas ich návštevy žiadal o ďalšie systémy protivzdušnej obrany. „Túto zimu musíme zvládnuť spoločne, musíme ochrániť našu energetickú infraštruktúru a životy obyvateľov,“ urgoval Zelenskyj Stoltenberga.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lži a propaganda
  2. Budú brať na vojnu aj deti
  3. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba

Ukrajina dlhodobo žiada svojich západných spojencov o dodanie rakiet dlhého doletu schopných ničiť ciele hlboko na území ovládanom Ruskom, ako napríklad továrne na výrobu dronov. Ukrajinské úrady vo štvrtok informovali o masívnom nočnom útoku dronov s tým, že počas neho zničili 31 z 39 útočiacich vzdušných prostriedkov nepriateľa.

„Zima sa blíži, no my sme pripravení,“

vyhlásil nový ukrajinský minister obrany Rustem Umerov po stretnutí so svojím britským náprotivkom.

„NATO bude Ukrajinu podporovať tak dlho, ako to bude potrebné,“ vyhlásil Stoltenberg a doplnil, že „Ukrajina je Severoatlantickej aliancii bližšie než kedykoľvek predtým“. Podľa Zelenského je vstup Ukrajiny do NATO „otázkou času“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko oznámilo: Masívne zvyšuje výdavky na vedenie „hybridnej vojny“!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php