eReport.sk
Federálna bezpečnostná služba - FSB
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Rusko: FSB zadržala v Petrohrade estónskeho konzula

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zadržala v utorok estónskeho konzula v meste Petrohrad, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na Centrum FSB pre vzťahy s verejnosťou.

Podľa FSB bol Mart Lätte zadržaný “priamo pri čine, keď si preberal tajné materiály od ruského občana”. “Daná činnosť je nezlučiteľná so štatútom diplomatického zamestnanca a má zjavne nepriateľský charakter voči Ruskej federácii. Proti zahraničnému diplomatovi budú prijaté opatrenia v súlade s normami medzinárodného práva,” uviedla FSB pre Interfax.

Na estónskom generálnom konzuláte v ruskom Petrohrade pracuje podľa portálu Meduza.io šesť konzulov, medzi nimi Lätte. O aké tajné materiály presne išlo, však nie je známe, dodala Meduza.io.

V apríli tohto roka pritom z rovnakého dôvodu FSB zadržala v Petrohrade aj ukrajinského konzula Oleksandra Sosoňuka, ktorého následne Rusko vypovedalo z krajiny. Ukrajina na tento krok reagovala recipročne a vypovedala ruského diplomata pôsobiaceho v Kyjeve, pripomína Meduza.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport