eReport.sk
FOTO TASR/AP

Rusko a Grécko ponúkli Turecku a Sýrii pomoc po zemetrasení


Rusko a Grécko ponúkli pomoc. Rusko oznámilo, že 300 jeho vojakov sa v Sýrii podieľa na odstraňovaní následkov zemetrasenia s magnitúdou 7,8, ktoré v noci na pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu a vyžiadalo si najmenej 2300 obetí. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že príslušníci ruských ozbrojených síl začali s „odstraňovaním trosiek, pátraním po obetiach a poskytovaním lekárskej pomoci v oblastiach, kde otrasy spôsobili najväčšie škody“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Katastrofa v Turecku spojila svet
  2. Humanitárna pomoc do Sýrie sa nemá ako dostať
  3. Čaputová sa definitívne rozhodla

Putin vyjadril sústrasť

Šéf Kremľa Vladimir Putin telefonicky vyjadril sústrasť tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi a sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi a oboch ubezpečil, že „Moskva je pripravená poskytnúť okamžitú pomoc pri odstraňovaní následkov tohto nešťastia“.

Pomoc ponúkli aj Gréci

Okamžitú pomoc Turecku prisľúbil aj grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. Atény a Ankara sa už podľa neho dohodli na vyslaní gréckych záchranárov a v prípade potreby je Grécko ochotné poskytnúť ďalšie vybavenie, zdravotnícky materiál, prikrývky a stany.

Počet obetí stúpa

Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 zasiahlo v noci na pondelok oblasť na juhovýchode Turecka blízko hraníc so Sýriou. Epicentrum sa nachádzalo severne od tureckého mesta Gaziantep. Celkový počet obetí v Turecku a Sýrii stúpol na najmenej 2300, zranenia utrpeli ďalšie tisícky osôb.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko a Grécko ponúkli Turecku a Sýrii pomoc po zemetrasení

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: