eReport.sk
FOTO TASR/AP

Rusko a Grécko ponúkli Turecku a Sýrii pomoc po zemetrasení

Rusko a Grécko ponúkli pomoc. Rusko oznámilo, že 300 jeho vojakov sa v Sýrii podieľa na odstraňovaní následkov zemetrasenia s magnitúdou 7,8, ktoré v noci na pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu a vyžiadalo si najmenej 2300 obetí. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že príslušníci ruských ozbrojených síl začali s „odstraňovaním trosiek, pátraním po obetiach a poskytovaním lekárskej pomoci v oblastiach, kde otrasy spôsobili najväčšie škody“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Katastrofa v Turecku spojila svet
  2. Humanitárna pomoc do Sýrie sa nemá ako dostať
  3. Demokracia a mier

Putin vyjadril sústrasť

Šéf Kremľa Vladimir Putin telefonicky vyjadril sústrasť tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi a sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi a oboch ubezpečil, že „Moskva je pripravená poskytnúť okamžitú pomoc pri odstraňovaní následkov tohto nešťastia“.

Pomoc ponúkli aj Gréci

Okamžitú pomoc Turecku prisľúbil aj grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. Atény a Ankara sa už podľa neho dohodli na vyslaní gréckych záchranárov a v prípade potreby je Grécko ochotné poskytnúť ďalšie vybavenie, zdravotnícky materiál, prikrývky a stany.

Počet obetí stúpa

Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 zasiahlo v noci na pondelok oblasť na juhovýchode Turecka blízko hraníc so Sýriou. Epicentrum sa nachádzalo severne od tureckého mesta Gaziantep. Celkový počet obetí v Turecku a Sýrii stúpol na najmenej 2300, zranenia utrpeli ďalšie tisícky osôb.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko a Grécko ponúkli Turecku a Sýrii pomoc po zemetrasení

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti