eReport.sk
Ukrajinský vojak. Zdroj: tasr/AP

Ruskí vojaci zaútočili na seminár pri Kyjeve, ukradli kalich Jána Pavla II.

Ruskí vojaci zničili rímskokatolícky seminár Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v obci Vozel pri Kyjeve, pričom ukradli kalich a monštranciu, ktoré v roku 2001 použil pápež Ján Pavol II. počas návštevy Ukrajiny. V pondelok o tom informoval latinský biskup kyjevsko-žytomyrskej diecézy Vitalij Kryvyckyj. TASR správu prevzala od agentúry ANSA.

Zaútočili na seminár pri Kyjeve

„Prišli vojaci s ťažkou technikou a zo seminára si odniesli všetko, čo sa dalo – klimatizácie, práčky, počítače, internetové routery, kuchynské vybavenie, dokonca aj obľúbené staré tenisky nášho rektora, v ktorých si chodil zabehať,“ vymenoval Kryvyckyj. Dodal, že vojaci odcudzili i niekoľko liturgických predmetov vrátane pamätného kalicha a monštrancie, ktoré použil svätý Ján Pavol II.

Kalich Jána Pavla II

Budova seminára zostala po odchode ruských jednotiek kompletne zničená, útok si však nevyžiadal žiadne obete. „Nemáme vodu, elektrinu ani plyn. Študenti aj predstavení seminára sa však už vrátili, nasťahovala sa sem aj skupina mužov, ktorí nám pomôžu seminár zrekonštruovať,“ vyhlásil Kryvyckyj. Zároveň sa poďakoval za humanitárnu pomoc od miestnej diecéznej charity.

Zdroj: tasr/ansa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruskí vojaci zaútočili na seminár pri Kyjeve, ukradli kalich Jána Pavla II.

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti