tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Ruské ministerstvo financií chce zvýšiť dane z ropy a plynu

Rusko plánuje v rámci návrhu nového rozpočtu získať viac prostriedkov od producentov ropy a plynu, kým sú ceny komodít vysoké. A použije ich na zníženie deficitu. Uviedol to vo štvrtok minister financií Anton Siluanov. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Denník Kommersant v utorok (20.9.) s odvolaním sa na zdroje oboznámené s diskusiami napísal, že Rusko v rokoch 2023 – 2025 zvažuje získať z daní v ropnom a plynárenskom sektore až 3 bilióny rubľov (50 miliárd USD; 50,59 miliardy eur).

Siluanov na stretnutí vlády povedal, že hlavnými návrhmi v rámci nového rozpočtu sú zvýšenie cla na vývoz plynu potrubím, dane na skvapalnený zemný plyn (LNG) a zavedenie vývozného cla na hnojivá a uhlie.

Ministerstvo financií chce tiež zvýšenie zdanenia ropného priemyslu, uviedol Siluanov. Vláda očakáva, že rozpočtový deficit v budúcom roku dosiahne 2 % hrubého domáceho produktu (HDP) a do roku 2025 klesne na 0,7 % HDP.

Podľa agentúry RIA ministerstvo financií očakáva v tomto roku rozpočtový deficit na úrovni 0,9 % HDP alebo 1,3 bilióna rubľov. Siluanov povedal tiež, že vláda sa plánuje sústrediť na pôžičky na domácom trhu, aby zaplátala dieru v rozpočte. Podľa dokumentu, ktorý videla tlačová agentúra RIA, si ministerstvo plánuje požičať 1,7 bilióna rubľov v roku 2023, 1,9 bilióna rubľov v nasledujúcom roku 2024 a 2 bilióny rubľov v roku 2025. (1 EUR = 0,9884 USD)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruské ministerstvo financií chce zvýšiť dane z ropy a plynu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku