eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr

Ruská armáda útočila na Juhoukrajinskú jadrovú elektráreň! „Rusko ohrozuje celý svet!“ Reagoval Zelenskyj

Ruskí vojaci útočili v noci na pondelok na Juhoukrajinskú jadrovú elektráreň v Mykolajivskej oblasti. Pri útoku nebol poškodený žiaden z reaktorov a elektráreň je naďalej v normálnej prevádzke. Uviedla to štátna spoločnosť Enerhoatom, ktorá prevádzkujúca ukrajinské jadrové elektrárne.

Mohlo by vás zaujímať

  1. KĽDR je podľa Bidena
  2. Káčer o ľudských právach
  3. Na archívnej satelitnej snímke z 28. augusta 2022 je pohľad na ruskými vojskami okupovanú Záporožskú jadrovú elektráreň (ZAES) v Záporoží na Ukrajine.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  6. Kremeľ chystá TVRDÚ odplatu
  7. Toto potrebujem aj od spojencov!

„Dnes 19. septembra 2022 o 0.22 h podnikla ruská armáda raketový útok na závod Juhoukrajinskej jadrovej elektrárne,“ uvádza Enerhoatom.

K silnej explózii prišlo iba 300 metrov od reaktorov elektrárne. Pri útoku bola zničená neďaleká vodná elektráreň, prenosová sústava a poškodené sú okná elektrárne, uviedol Enerhoatom.

Spoločnosť okrem fotografie skla pri rozbitých oknách zverejnila fotografiu asi dva metre hlbokého krátera, ktorý ostal po výbuchu. „Našťastie nijaký zamestnanec elektrárne neutrpel zranenia“.“Rusko ohrozuje celý svet. Musíme to zastaviť skôr, než bude neskoro,“ uviedol v reakcii na útok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruská armáda útočila na Juhoukrajinskú jadrovú elektráreň! „Rusko ohrozuje celý svet!“ Reagoval Zelenskyj

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti