eReport.sk
Na snímke zo 6. augusta 2020 zamestnankyňa pracuje s novou vakcínou v ústave epidemiologického a mikrobiologického výskumu Nikolaja Gamaleja v Moskve. Foto: tasr/ap

Rusi majú druhú vakcínu proti korone. Sputnik už zaregistrovali


Ruský prezident Vladimír Putin v stredu oznámil, že Rusko zaregistrovalo už druhú vakcínu proti ochoreniu COVID-19, tretia vakcína je podľa jeho slov na ceste. Informovala o tom agentúra DPA.

Registrovanú vakcínu s názvom EpiVacCorona podľa prezidentových vyjadrení vyvinuli vedci vo výskumnom centre sibírskeho mesta Novosibirsk. Prezident dodal, že tretia vakcína je v procese vývoja a momentálne ju testujú vo výskumnom centre Ruskej akadémie vied. 

 Vakcína bola zaregistrovaná pred ukončením skúšok

V Rusku bola doposiaľ registrovaná iba jedna vakcína proti koronavírusu. Dostala názov Sputnik V a vyvinulo ju Národné výskumné centrum pre epidemiologický a mikrobiologický výskum Nikolaja Gamaleju (NICEM). Táto vakcína bola zaregistrovaná v auguste ešte pred ukončením klinických skúšok, čo u svetových vedcov vyvolalo pochybnosti.

Putinovo vyhlásenie prišlo v deň, keď ruské úrady zaznamenali za posledných 24 hodín viac ako 14.000 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje dosiaľ najvyšší denný prírastok. Celkovo sa v krajine koronavírusom nakazilo približne 1,3 milióna ľudí.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusi majú druhú vakcínu proti korone. Sputnik už zaregistrovali

Aktuálne