eReport.sk
Foto: shutterstock

Ruka v ruke s Putinom či fotka s Lukašenkom: Steven Seagal sa stal členom ruskej politickej strany

Americký herec Steven Seagal, ktorý má ruské občianstvo, sa stal členom politickej strany Spravodlivé Rusko – Za pravdu. Informoval o tom v sobotu internetový denník RBK s odvolaním sa na hovorkyňu strany.

Spravodlivé Rusko je súčasťou opozície v ruskej Štátnej dume, ale je považované za politický subjekt lojálny k súčasnému režimu.

Stranícku legitimáciu Seagalovi odovzdali na zasadnutí poslaneckého klubu strany Spravodlivé Rusko, na ktorom americký herec súčasne predstavil svoj prvý návrh zákona týkajúci sa ochrany životného prostredia.

Zdroj: tasr

Podľa vyjadrenia hovorkyne strany Seagal v zákone navrhuje, aby sa škody spôsobené životnému prostrediu v Rusku penalizovali nie pokutami, ale nepodmienečnými trestmi a zbavením práva vykonávať niektoré verejné funkcie.

Seagal získal ruské občianstvo v roku 2016, pas mu vtedy odovzdal prezident Vladimir Putin osobne. V roku 2018 sa tento herec stal osobitným zástupcom ruského ministerstva zahraničných vecí pre humanitárne vzťahy s USA. Putina a Seagala, ktorý si ponechal americké občianstvo, spája záujem o bojové umenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruka v ruke s Putinom či fotka s Lukašenkom: Steven Seagal sa stal členom ruskej politickej strany

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti