eReport.sk
Na ilustračnej snímke policajt odvádza polonahú aktivistku feministrickej organizácie Femen. Foto: tasr/ap

Rozruch v Kyjeve spôsobila nahá žena pred poľským veľvyslanectvom

Nahá členka radikálnej feministickej skupiny Femen v pondelok protestovala pred poľským veľvyslanectvom v Kyjeve, aby tak vyjadrila svoj negatívny postoj voči zákonu, ktorý v Poľsku takmer úplne zakazuje interrupcie. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Na trupe ženy sa vynímal anglický nápis „Moje telo je moja voľba“, pričom z úst jej viselo niekoľko vešiakov na šaty – symbolov, ktoré reprezentujú nelegálne prerušenie tehotenstva. Počas dňa sa v blízkosti ambasády vyskytlo niekoľko desiatok aktivistov, ktorí vyslovili poľským ženám podporu.

Minulý týždeň poľský ústavný súd rozhodol, že súčasný zákon, ktorý povoľuje umelé prerušenie tehotenstva v prípade poškodenia plodu, je „nezlučiteľný“ s ústavou. Rozhodnutie vyvolalo v krajine protesty. Poľsko totiž patrí medzi krajiny EÚ s najprísnejšími pravidlami v oblasti umelého prerušenia tehotenstva.

Médiá uvádzajú, že Ukrajinu často Poľky vyhľadávajú najmä pre liberálnejší prístup k interrupciám. Odteraz budú interrupcie v súlade so súdnym verdiktom v Poľsku zákonom povolené len v prípade, že tehotenstvo ohrozuje život či zdravie matky alebo je dôsledkom zakázaného konania, ako napríklad znásilnenia či incestu.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozruch v Kyjeve spôsobila nahá žena pred poľským veľvyslanectvom

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php