eReport.sk
Foto: facebook

Rozpadá sa hnutie Sme rodina? Strane dal zbohom prvý člen!

Vyzerali tak súdržne, a že ťahajú za jeden koniec. Poslanec za hnutie Sme rodina, však nie je jediný, ktorý s odchodom urobil poriadny rozruch v koalícii. Pred ním boli ešte dvaja odvážlivci, ktorí si buchli po stole a povedali si, že stačilo! Poslanec za hnutie Sme rodina, Michal Hynek na sociálnej sieti zverejnil aj spomienkové fotografie no najmä, uviedol niekoľko dôvodov, prečo odchádza.

V polovici februára primátor Hlohovca Miroslav Kollár odmietol byť poslancom premiéra Igora Matoviča. Aby vraj nekomplikoval pozíciu strany Za ľudí v koalícii, vystúpil aj z poslaneckého klubu. O pár dní jeho kroky nasledoval kolega zo Za ľudí a poslanec národnej rady Tomáš Valášek. Toho údajne vytočilo dovezenie ruskej vakcíny Sputnik V na košické letisko. Nemohol sa na to pozerať. Odchodom dokonca pohrozila aj Andrea Letanovská. Aké sú však dôvody Michala Hyneka, že opúšťa Borisa Kollára?

„Napriek tomu, že už sa pár rokov v politike ani v hnutí SME RODINA neangažujem a dlhšie verejne kritizujem kroky tejto vlády, dodnes som bol oficiálne členom hnutia. Vo voľbách 2016 som bol na kandidátke do parlamentu na 12-tom mieste a celé predchádzajúce volebné obdobie som bol prvým náhradníkom. Okrem toho som do augusta 2018 pôsobil ako okresný predseda hnutia v Piešťanoch, ako tajomník pracovnej skupiny pre verejnú správu a splnomocnenec hnutia pre reformu verejnej správy,” začal svoj status na sociálnej sieti.

Dôvody odchodu a slová na záver

Hynek adresoval list predsedovi strany, Borisovi Kollárovi, ktorým ukončil jeho členstvo a uviedol hneď niekoľko dôvodov, prečo dáva strane zbohom. Tretí bod všetkých zaskočil. Podľa neho majú v strane fungovať vydieračské a nekalé praktiky vo vnútri hnutia. Vydieranie zažil na vlastnej koži, kedy kvôli vydieraniu zo strany straníckeho funkcionára musel odísť z funkcie okresného predsedu. A to nie je všetko!

Ďalej uviedol, že okrem toho, že nesúhlasí s konaním tejto vlády, na srdci mu toho leží viac. Vraj vrchní predstavitelia strany nekomunikujú a neposúvajú informácie. V strane sa podľa jeho slov porušujú práva člena.

Na záver uviedol, že hnutie SME RODINA už nie je tým hnutím, ktoré bolo postavené na kamarátskych vzťahoch členov, dobrých myšlienkach a pomoci ľuďom na Slovensku, ktorí to potrebujú. „Prevládli mocenské záujmy jednotlivcov, egocentrizmus a nekalé praktiky ľudí, pre ktorých je túžba po moci a peniazoch viac ako akákoľvek pomoc ľuďom. Preto sa s takýmto hnutím už viac spájať nechcem,” dodal na záver.

FOTO Michala Hyneka s Borisom Kollárom a aj inými členmi hnutia Sme rodina

Zdroj: Facebook Michal Hynek

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport