eReport.sk
Pohľad do areálu nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota. Foto: tasr

Rožňavská a rimavskosobotská nemocnica: Chýba krv aj personál


ROŽNAVA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Dokopy 34 pracovníkov nemocníc Svet zdravia Rožňava a Rimavská Sobota je aktuálne v domácej karanténe. TASR o tom informovala komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Jana Fedáková, podľa ktorej obe zdravotnícke zariadenia napriek tomu poskytujú všetku zdravotnú starostlivosť.

„V domácej karanténe je aktuálne 12 zamestnancov nemocnice v Rožňave a 22 zamestnancov nemocnice v Rimavskej Sobote,“ konkretizovala komunikačná špecialistka. Ako pokračovala, v obidvoch zariadeniach sú v súčasnosti hospitalizovaní pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19. „V rožňavskej nemocnici je na covidovom pracovisku aktuálne hospitalizovaných šesť a v rimavskosobotskej nemocnici 16 pacientov. Zdravotný stav žiadneho z nich si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla Fedáková.

Problém je aj akútny nedostatok krvi

Dodala tiež, že rožňavská nemocnica má pre pacientov s ochorením COVID-19 reprofilizovaných 44 a rimavskosobotská 38 lôžok. Obidve zdravotnícke zariadenia podľa Fedákovej trápi akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín a vyzýva preto ľudí na jej darovanie. „Napriek pandémii sú v nich pacienti, ktorí nutne potrebujú krv k svojej liečbe. Aby sme zaručili maximálnu bezpečnosť darcov i personálu, odporúčame darcom objednať sa na odber telefonicky,“ zakončila komunikačná špecialistka.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rožňavská a rimavskosobotská nemocnica: Chýba krv aj personál

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne