eReport.sk
Driftovanie, auto
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Rožňavčanov trápia mladí dravci za volantmi. Reaguje šéf mestských policajtov

ROŽŇAVA – Mesto Rožňava trápia bezohľadné a rýchle jazdy mladých vodičov v uliciach mesta, ale i driftovanie na parkoviskách vo večerných a nočných hodinách. Ako uviedol náčelník rožňavskej mestskej polície (MsP) Róbert Hanuštiak, v poslednom období sa vyskytlo niekoľko takýchto incidentov.

„Zistili sme niekoľko prípadov aj vlastnou činnosťou, s podnetmi sa na nás obracajú aj obyvatelia mesta,“ povedal Hanuštiak. Podľa jeho slov nejde o dlhodobý, ale opakovaný problém, ktorý v meste riešili i vlani približne v rovnakom období.

Mladí vodiči majú podľa náčelníka MsP na upravených vozidlách jazdiť ulicami mesta vysokou rýchlosťou a driftovať na parkoviskách, čím ohrozujú ďalších účastníkov cestnej premávky a hlukom znepríjemňujú život obyvateľom.

„Evidujeme aj prípady, keď tieto mladícke skupiny ľudí prichádzajú vo večerných alebo nočných hodinách na rôzne stretnutia,“ priblížil Hanuštiak s tým, že naposledy mestská polícia v tejto súvislosti riešila 19-ročného vodiča z okresu Košice.

Rožňavská mestská polícia už o súčinnosť požiadala aj okresný dopravný inšpektorát, kde sa dohodli na vzájomnej spolupráci pri riešení podobných prípadov. Súčasne vyzýva obyvateľov mesta, aby pri vyčíňaní bezohľadných vodičov v reálnom čase kontaktovali tiesňovú linku Policajného zboru alebo linku MsP. Prípadné kamerové záznamy či fotografie môžu obyvatelia mesta posielať na emailovú adresu MsP. „Na základe závažnosti konania pri jednotlivých prípadoch postupujeme ďalej podľa zákona o priestupkoch,“ dodal Hanuštiak.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport