eReport.sk
Otto Weiter, foto: eReport

ROZHOVOR Otto Weiter sa vracia do života: S novou ženou v starom domove

Jeden by povedal náhoda, druhý znamenie. Otto Weiter (65) sa prikláňa k druhej možnosti. Práve vo chvíli, keď sme popíjali kávu, sa v TV Senzi objavila jeho nebohá manželka Andrea Fischer (†47). Obom nám to pripomenulo chvíle, keď sme tú kávu pred pár rokmi popíjali v trojici…

Pamätám si, ako energicky pobehovala hore-dole, bol jej plný dom, ako nás s Ottom vodili po dome, žartovali, smiali sa  a Andrea spomínala, keď mu ešte ako dievča povedala, že si ho vezme za muža. Tento splnený sen sa po rokoch, žiaľ, skončil.

Od júla 2020 ste boli v jednom kolotoči. Nečakaná smrť Andrejky zaskočila nás všetkých. Vy ste ju riešili pitím a fajčením. Boli ste vtedy vôbec náchylný komunikovať s okolím, alebo ste typ, ktorý si musí všetko prežuť sám vo svojom vnútri?

 Presne tak. Uzatvoril som sa do seba a nechcel som sa s nikým rozprávať, nikoho vidieť. Kládol som si stále tú istú otázku – prečo Andrejka, prečo ona! Vôbec som nejedol, iba som fajčil, pil whisky a nespal. Celé dni a noci som prechodil po dome a záhrade s plačom a nadávkami.

Koľko ste sa takto trápili?

Prvé dva mesiace boli úplne najhoršie a kritické, až do hospitalizácie v nemocnici. Nemal som dôvod a vôľu žiť ďalej.

Následne ste si tým spôsobil problémy so srdcom, ktoré už predtým nebolo v dokonalom stave. Aktuálna situácia si vyžiadala vloženie strojčeka.  Bohužiaľ, nešla dole iba psychika, ale hlavne zdravie a všetky orgány. Na poslednú chvíľu ma odviezli do nemocnice, a to som už v aute odpadol.Kto vám zachránil život? Bolo veľkým šťastím, že Petra v ten deň priniesla materiály a texty. Horko-ťažko som jej otvoril a potom už to išlo rýchlo. Keby práve neprišla, už by som tu asi nebol. Srdce to nevydržalo. Profesionálna reakcia lekárky zo sanitky a nasadenie lekárov v nemocnici bolo, ako sa hovorí, v hodine dvanástej. Bol som dvakrát v kóme a štyri minúty dokonca mŕtvy, čo mi vypol aj mozog.

Sotva sme začali, na obrazovke sa zjavila Andrea, foto: eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ROZHOVOR Otto Weiter sa vracia do života: S novou ženou v starom domove

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti