eReport.sk
Miro Jaroš, foto: archív M.J.

ROZHOVOR Miro Jaroš: Čím viac sa snažil, tým viac si škodil. Kvôli čomu sa tak týral?

Štrnásteho marca oslávil 43 rokov a vydal nový album Milujem svoj život. Miro Jaroš ho označil za najosobnejší. Nedávno si však trochu zavaril dovolenkou na exotických Maldivách, za ktorú si vyslúžil zopár hejtov.

Na Maldivách ste boli s maminou a na sociálnych médiách ste zdieľali zopár fotografií. Ako to vnímate dnes?  

Na začiatok treba povedať pár vecí. Keď som si dovolenku objednával, situácia na cestovanie bola priaznivá. Keď sa k ceste schyľovalo, opatrenia sa začali sprísňovať. Zavolal som teda do cestovnej kancelárie a zisťoval som, aké máme možnosti. Zistili sme, že poisťovňa nezohľadňovala Covid 19 ako prekážku vycestovania, pokiaľ cieľová destinácia turistov prijíma, a Maldivy boli vyhodnotené ako bezpečná krajina. Tiež som sa dozvedel, že cestovať je povolené, ak človek prijme prísne vládne opatrenia. Registrácie, mať PCR testy aj v angličtine, strpieť cestu v lietadle s respirátorom aj počas spánku, karanténu po príchode domov a ďalšie. Zvažovali sme to s mamou a rozhodli sme sa vycestovať a nariadenia rešpektovať. Na svojich sociálnych profiloch som aktívny, tak ľudia o mojich plánoch vedeli a 99 percent fanúšikov nás celý čas podporovalo, aby sme z dovolenky dávali von čo najviac príspevkov. Tešili sa s nami, že cez nás mohli zažívať niečo pekné. Chodili nám stovky správ o tom, ako ich to nakopáva.

Ale bolo aj zopár hejtov.

Áno, je pravda, objavilo sa aj niekoľko nesúhlasných komentárov. Väčšinou boli od ľudí, ktorí nerozumeli tomu, ako je možné vycestovať do zahraničia, keď je zakázané ísť doma z okresu do okresu. Vyčítali nám, že sme obišli nariadenia. Týmto ľuďom však chýbali informácie, pretože aj keď to znie čudne, cestovať do zahraničia sa vtedy bez problémov dalo, dnes už nie, samozrejme so spomínaným rešpektovaním nariadení. Aj po dovolenke sme boli s mamou v povinnej karanténe, ktorú sme ukončili negatívnymi PCR testami.

Takže neľutujete?

Neľutujem, že sme vycestovali a odporúčal by som to každému, kto takú možnosť má. Samozrejme len v prípade, že sa nebude správať rizikovo a ignorovať nariadenia. Bohužiaľ, aj takí ľudia medzi nami sú.

Ešte tu neodznela jedna vec a ja kvitujem, že ste sa na ňu nevyhovorili. Prvá cesta na Maldivy pred rokom súvisela s tým, že vaša mamina bola vyliečená onkologická pacientka a chceli ste jej urobiť radosť.

Sme zvyknutí myslieť dopredu a nezaoberať sa minulosťou. Tešíme sa, že je mama zdravá.

A tohoročná cesta bola zase o tom, že na pesničku Nič nie je lepšie, venovanú mame, ktorú ste tam napísali pred rokom, ste teraz nakrútili videoklip.

Nebol to síce prvotný plán, ale keďže sme sa rozhodli vycestovať, napadlo mi, že by sme náš spoločný čas mohli využiť aj takto. Videoklip je už na svete, máme z neho radosť.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika