eReport.sk
Lenka Vavrinčíková, foto: TV Markíza

ROZHOVOR Lenka Vavrinčíková: Rosničku od šou Tvoja tvár odhovárali. Čo ju presvedčilo?

Moderátorka spravodajstva Lenka Vavrinčíková (33) začínala kariéru ako rosnička. Vďaka reality šou to dotiahla až do hlavnej spravodajskej relácie TV Markíza. V aktuálnej zostave je jedinou brunetkou. Plánuje zmenu?

Televíznu kariéru v TV Markíza ste začínali ako rosnička.

Moje úplné televízne začiatky boli na pozícii asistentky dramaturga v Teleráne. Študovala som žurnalistiku na vysokej škole a povinná prax ma dostala práve do Markízy. Bol to vtedy pre mňa jeden obrovský televízny svet a zároveň úžasná škola, keďže som nasadla do rozbehnutého vlaku, musela som sa rýchlo chytiť.

Po pár rokoch za kamerou ma zavolali na konkurz do relácie Počasie, pretože vtedajšia rosnička odchádzala robiť iný televízny projekt. Na tomto prvom konkurze som ale neuspela a vybrali si inú moderátorku. Keď som bola opäť oslovená na kamerové skúšky do Počasia, už som tomu nedávala veľké šance. No na druhýkrát to vyšlo. Bolo to veľmi rýchle, mala som asi mesiac na prípravu. Doteraz som nesmierne vďačná, že som sa dostala práve do Počasia.

Čakala ma tam skvelá partia meteorológov, grafikov. Boli milí a veľmi mi na začiatku pomohli. Okrem večerného Počasia som moderovala aj počasie v Teleráne, kde som sa ocitla často vo veľmi bizarných situáciách. Moderovala som na nafukovacom člne v jazierku, na koni, v cirkuse, na tanku a už ani neviem kde všade. (Smiech.) Takže zaujímavá na tom bola rozmanitosť. Na jednej strane trochu stereotypné večerné “štúdiové” počasie s mapami a grafikami a potom to ranné, vždy iné a vždy niečím zaujímavé.

Prelomovou bola vo vašom prípade šou Tvoja tvár znie povedome, kde ste doslova zahviezdili.

Keď ma oslovili do druhej série tohto projektu, ešte stále sa natáčala prvá. Tak ma zavolali na jedno kolo, nech sa prídem pozrieť, ako to tam vyzerá. Tak som teda prišla a myslela som si, že toto ja nikdy v živote nezvládnem. (Smiech.)

Zrazu som z môjho milovaného Počasia prišla na veľké javisko, pred veľké publikum, všade bolo veľa ľudí, maskérky, kostymérky, produkcia, tanečníci, zvukári a milión ďalších. Cítila som sa tam stratená a absolútne som si nevedela predstaviť, že budem toho súčasťou. Priznám sa, že veľa ľudí ma od tejto šou odhováralo, alebo spochybňovalo moje rozhodnutie skúsiť to.

Ja som celkovo veľmi nerozhodný človek, takže toto mi na mojom dobrom pocite určite nepridalo. Najbližší však vedeli, že to určite zvládnem a absolútne ma podporovali. Aj to bola pre mňa skúsenosť – nenechať sa odradiť okolím, ktoré vás v podstate vôbec nepozná. Tvár ma ukázala ľuďom trošku bližšie a z inej stránky, ako na mňa boli zvyknutí v Počasí.

Zrazu zistili, že viem ako-tak spievať, trochu tancovať a že si viem zo seba urobiť srandu. Mala som v tom období od ľudí veľmi pekné a príjemné reakcie. Čo sa týka bulváru, tak voči tomu som úplne imúnna. Aj keď vyšli nejaké negatívne články na moju osobu v súvislosti s touto šou, nebrala som to vôbec tragicky. Chápem, že je to ich živobytie a niečo napísať musia. Takže táto stránka šoubiznisu mi nespôsobuje žiadne trápenia. Keďže sama viem, kto som a aký život žijem, nerozhodí ma nejaký článok ani negatívny komentár na sociálnej sieti. Každý človek, ktorý je na obraze, musí tak trošku rátať aj s touto stránkou svojej práce.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport