eReport.sk
Barbora Švidraňová, foto: instagram B. Š.

ROZHOVOR: Herečka Barbora Švidraňová otvorene o životnej kríze!

Červenovlasá herečka Barbora Švidraňová (32) hviezdi v jojkárskom seriáli Nový život. Priznala, že v tejto neľahkej dobe ja vďačná za každú pracovnú príležitosť. Z úspor si vie predstaviť žiť ešte tak rok. Viac nie.

Ste mamou dvojročného syna Gabriela, ktorého máte s talianskym hudobníkom Francescom Mendoliom (39). Syna vychovávate sama. Ako zvládate skĺbiť prácu a starostlivosť o dieťa?

Niekedy je to náročné, to priznávam, ale robím všetko najlepšie, ako dokážem. Pracovať musím, aby som nás uživila a starať sa o dieťa musím tiež. Nemám na výber, ale ani sa nesťažujem. Prijala som to tak, ako to je. Korona mi ale dopriala predĺžiť si materskú dovolenku a byť viac s Gabrielom, čo si veľmi cením, lebo inak by som kvôli práci o toto jeho pekné obdobie vzdoru prišla. Začíname už byť celkom dobrí parťáci, teraz, keď začal viac rozprávať. Je to sranda.

Keď ste boli tehotná, presťahovali ste sa k rodičom do Žiliny. Asi nebolo jednoduché urobiť tento krok. Predsa len, v Bratislave ste už mali svoje zázemie.

Áno mala, ale Žilina bola pre mňa vždy domovom. Bratislava bola pre mňa viac pracovná. Nemala som tam také priateľské zväzky a rodinné vôbec nie. Nevedela som si predstaviť, že by som zostala sama v byte s malým dieťaťom. Ale vôbec neľutujem návrat do rodného mesta. Je mi tu veľmi dobre, dokonca som sa aj vrátila do Mestského divadla Žilina ako stála členka hereckého súboru, takže asi to tak malo byť.

Nebáli ste sa tejto zmeny?

Ani nie, prišlo mi to ako najpraktickejšie a najrozumnejšie rozhodnutie. Okrem toho, ako muzikantka som zvyknutá cestovať hore-dole po celom Slovensku, takže dochádzanie za hereckou prácou do Bratislavy mi zatiaľ vôbec neprekáža. Práve naopak, v aute mám čas pre seba a môžem si vypočuť podcasty, alebo hudbu, alebo vybaviť telefonáty, ktoré sa pri malom nie vždy dajú. Okrem toho, hoci som mala bývanie v Bratislave, stále som veľa času trávila v Žiline kvôli kapele a hosťovaniu v divadle, takže to nebola veľká zmena. Aj keď dospelý človek by sa už nemal sťahovať naspäť k rodičom kvôli udržaniu dobrých vzťahov v rodine, ja som túto pomoc veľmi ocenila.

Teraz žijete so synom v podnájme. Máte niekedy obavy, ako všetko sama zvládnete? Vzhľadom aj na ťažkú dobu, ktorú žijeme?

Áno, osamostatnili sme sa, mám vlastný podnájom. Tak, samozrejme, že obavy sa sem-tam vynoria, ale snažím sa to zvládať s nadhľadom a verím, že vesmír ma má rád, a nenechá nás živoriť. Chvalabohu, mala som nejakú finančnú rezervu z predaja bytu v Bratislave, takže ma to na toto obdobie zachránilo, ale ak by to malo trvať ešte ďalší rok, tak už to by to bolo oveľa ťažšie. Ja som ale bojovnícky typ a v každom probléme sa snažím nájsť výzvu, takže by som nedopustila, aby sa moje dieťa malo zle a urobila by som čokoľvek, aby som tie peniaze zarobila.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.