eReport.sk
Herec Milo Kráľ
Herec Milo Kráľ, foto: Stanka Topoľská, TV JOJ

ROZHOVOR Herec Milo Kráľ o vládnej kríze: Hrajú divadlo namiesto nás!

Nuž aspoň vieme, prečo musia byť divadlá zatvorené… V seriáli Ministri hral výborne lepkavo úslužného hovorcu premiéra. Ako je na tom s politikou Milo Kráľ (45) sám za seba? „Som liberál, vážim si demokraciu a chcem za ňu bojovať,“ znie časť jeho odpovede.

Rozhovor sme začali v ľahšom tóne. Kým v niektorých televíznych úlohách pôsobí ako bezcitný mačo, v súkromí je to jeden veľmi milý a príjemný človek, ktorý má svoj, rozhodne nie tuctový, svet. A názor.

Vy ste krstený Milo alebo Miloslav? Lebo Miloslav Kráľ je naozaj kráľovské meno, najmä v opačnom garde – Kráľ Miloslav.  

Celým menom som Miloslav a nie som pokrstený, ale už od gymnázia ma oslovujú Milo a mne to vyhovuje. To meno mi dala mama podľa Hurbana. Brat je zasa Radovan podľa českého herca Lukavského. Takže to nie je podľa princov z rozprávok.

Vaša umelecká púť sa začala v obci Ihráč pri Kremnici, odkiaľ ste sa prehrali až na televízne obrazovky. Rodičia boli pedagógovia, každé ráno ste vraj odomykali miestnu malotriedku. Nestratili ste občas kľúč?

Na nič také si nespomínam, možno bol ten kľúč vo dverách, otváral som ich vždy z vnútornej strany. Náš byt bol v tej istej budove.

Ani lapajská chuť nebola?  

Jaj, vy to myslíte takto! Nie, ani by mi to vtedy nenapadlo.

Vaša mama sa venovala ochotníckemu divadlu, kde sa začínali aj vy, súčasne si ešte urobila psychológiu a vraj ste vďaka tomu absolvovali množstvo testov. Podpísalo sa to na vás nejakým spôsobom?

To musí posúdiť okolie, ja dosť jasne neviem, ako by som vyzeral, keby som tie testy neabsolvoval. Ale inak sa cítim celkom v pohode, súčasné covid testovanie sa na mne podpisuje oveľa viac. Už aby ma zaočkovali.

Nebojíte sa? Veríte vakcínam? Máte nejakú, ktorú preferujete?

Toto fakt nie je otázka viery, ale zdravého rozumu vychádzajúceho z poznatkov a skúseností ľudstva. Nič iné ako očkovanie nás zatiaľ z tejto covid situácie nevytrhne, tak načo špekulovať nad nezmyslami? Dôverujem odporúčaniam Európskej únie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ROZHOVOR Herec Milo Kráľ o vládnej kríze: Hrajú divadlo namiesto nás!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti