eReport.sk
Neymar vs. Rafael, foto:tasr

Rozhodca rasisticky urazil asistenta trénera Basaksehiru v zápase s PSG

Futbalisti Basaksehiru opustili v úvode utorkového zápasu Ligy majstrov s domácim Parížom St. Germain hraciu plochu. Spravili tak údajne na protest proti rasistickej urážke zo strany štvrtého rozhodcu Sebastiana Coltescua z Rumunska.

Situáciu vyhrotila červená karta pre asistenta hosťujúceho trénera Pierrea Weba. Bývalý kamerunský reprezentant sa zapojil do strkanice za postrannou čiarou. Coltescu údajne použil na adresu Weba v rumunčine výraz „n*g*u“. Približne po desiatich minútach, keď sa nehralo, turecký tím zamieril do útrob štadióna. Zápas, ktorý po 15 minútach prerušili, dohrajú v stredu od 18.55 h… Informoval o tom francúzsky denník L’Equipe.  Parížania sú bez ohľadu na výsledok duelu už istými osemfinalistami, pretože Lipsko doma zdolalo Manchester United 3:2. Francúzsky šampión má v tabuľke rovnako ako „červení diabli“ deväť bodov, ale lepšie vzájomné zápasy (1:2, 3:1). Slovenský obranca Martin Škrtel nefiguroval na súpiske Basaksehiru.

Kylian Mbappe podporil asistenta, ktorý na na twitteri odkázal: „Nie rasizmu. Webo, sme s tebou.“ Tento počin odsúdili mnohé futbalové osobnosti. UEFA a FIFA sa držia hesla: „Say no to racism“ (povedz nie rasizmu).

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozhodca rasisticky urazil asistenta trénera Basaksehiru v zápase s PSG

Futbal

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti