eReport.sk
Budova RTVS v Mlynskej doline. Foto: tasr

Rozdeľovanie zatiaľ nebude: Ministerstvo kultúry stiahlo návrhy o rozdelení RTVS

Návrhy zákonov o Slovenskej televízii a Slovenskom rozhlase zatiaľ nie sú súčasťou plánu legislatívnych úloh vlády. Ministerstvo kultúry (MK) SR vysvetlilo, že dôvodom je aktuálne dianie v Národnej rade SR, ktoré znemožňuje stihnúť predloženie legislatívnych návrhov v avizovanom období.

,,Nie je však žiadny problém, aby ministerstvo predložilo návrhy zákonov v inom termíne,“ dodala riaditeľka komunikačného odboru ministerstva Petra Bačinská. Zákony, ktoré mali sledovať zámer kabinetu v programovom vyhlásení vlády (PVV) o vytvorení právneho a ekonomického rámca rozdelenia RTVS, malo MK predložiť na rokovanie vlády v marci. Pri štvrtkovom (1.2.) schvaľovaní návrhu legislatívneho plánu vlády však ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) požiadala o vypustenie predmetných úloh na marec.

Z legislatívneho plánu

,,Vzhľadom na aktuálne dianie v Národnej rade SR by sa termín nestíhal,“ vysvetlila Bačinská. Zdôraznila zároveň, že rezort bude napĺňať Programové vyhlásenie vlády SR. Z legislatívneho plánu takisto vypadol návrh zákona o Fonde na podporu umenia (FPU), ktorý pôvodne rátal so zlúčením verejnoprávnych umeleckých podporných fondov ako prostriedkom pre ich efektívnejšiu prevádzku, širší zásah podpornej činnosti a vyššiu kontrolnú právomoc štátu nad hospodárením fondov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
  2. Právo veta v Únii
  3. Robert Fico

Zákon o FPU nebol zaradený do legislatívneho plánu úloh

,,Zákon o FPU nebol zaradený do legislatívneho plánu úloh z dôvodu, že sa vedenie ministerstva kultúry po zvážení všetkých argumentov rozhodlo, že fondy nebude zlučovať,“ dodala Bačinská. Ministerstvo v predchádzajúcich týždňoch tento krok avizovalo, upozornilo zároveň, že i keď k zlúčeniu fondov nepríde, rezort nástojí na ich reforme.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozdeľovanie zatiaľ nebude: Ministerstvo kultúry stiahlo návrhy o rozdelení RTVS

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre