eReport.sk
Herec Marek Fašiang si zastal mamu, foto: profimedia

Rozčúlený herec z Oteckov Marek Fašiang: Moju mamu nezvolili za riaditeľku, je to podvod!

Vojna divadelníkov s ministerkou kultúry Natáliou Milanovou naberá na obrátkach. Tentoraz sa im nepozdáva výber generálneho riaditeľa Divadla Nová scéna. Rozčúlení poslali otvorený list ministerke kultúry, tá reaguje.

Známy herec je šokovaný. Jeho mama Ingrid Fašiangová bola roky spoľahlivým členom divadla Nová scéna v Bratislave. Teraz prebehlo nové výberové konanie na post riaditeľa divadla. I keď dostala Fašiangova mama pri poslednej voľbe na post riaditeľky najvyšší počet bodov, nebola na post ministerkou Milanovou vymenovaná.

Obul sa do nich

Podľa Mareka Fašianga tu niečo smrdí. „Priatelia ako dobre viete moja mama bola dlhé roky úspešnou riaditeľkou divadla Nová scéna. Táto vláda si zvolila cestu transparentnosti. Takže na jej funkciu bolo vyhlásené nové transparentné výberové konanie v zmysle a súlade s etickým kódexom. Toto nové konanie moja mama opäť vyhrala. Získala najväčší počet bodov. Získala najväčší počet miest od členov výberového komisie. Napriek tomu ju ministerka kultúry do funkcie nevymenovala a pravdepodobne vymenuje kandidáta ktorý sa umiestnil na druhom mieste v celkovom hodnotení. Myslíte si, že takto má vyzerať transparentné konanie,” pýta sa Fašiang na svojom Instagramovom účte.

Je z toho dráma

Aktuálne témou žijú herci, aj ministerstvo. Stala sa z toho kauza týchto dní a ministerstvo po otvorenom liste od zamestnancov divadla Nová scéna muselo konať. A svoj postup obhajovať. Má ísť o technickú chybu, ktorá vraj nastala pri zapisovaní poradia uchádzačov, tvrdí ministerstvo kultúry. Fašiangová upozornila, že ministerka Milanová zasiahla do bodového hodnotenia negovaním názoru transparentne zvolenej zástupkyne divadla v komisii, ktorú predtým sama do komisie vymenovala. „Vylúčením tejto členky komisie po ukončenom výberovom konaní sa účelovo a bez vedomia komisie zmenili výsledky, aby sa na prvé miesto dostal iný kandidát,” zdôraznila Fašiangová pre agentúru TASR. Oznámila, že záležitosť bude riešiť právnou cestou. Konflikt záujmu vylučuje dotknutá členka komisie Zuzana Šebestová.

Druhý mal byť prvý

Zdôraznila, že hodnotiaca komisia ju opakovane potvrdila ako právoplatnú členku s právomocou bodovať kandidátov. „Počas samotného výberového konania nikto z členov komisie ani raz nespochybnil moje hodnotenie či vystupovanie,” uviedla pre TASR. Podkladom na spochybnenie jej hodnotenia a účasti v komisii mal byť anonym adresovaný vedeniu ministerstva. V piatok 9. apríla prišlo k dodatočnému doplneniu zápisnice. Spomína sa v ňom možný konflikt záujmov víťaznej kandidátky s členkou komisie, rovnako tak technická chyba pri určení aritmetického priemeru hodnotenia. Ministerstvo z tohto dôvodu oznámilo pokračovanie výberového konania. Prekvapivé je, že včera bolo viac menej rozhodnuté. Natália Milanová oznámila, že do funkcie vymenuje Petra Oravca. Odôvodnila to vtedy zisteným konfliktom záujmov pri Fašiangovej, ktorý mal ovplyvniť aj samotný priebeh výberového konania.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport