eReport.sk
Hráči Juventusu, foto:ig/juventus

Ronaldo priblížil Juventus k finále pohára, Škriniarovo mrzuté jubileum

Na domácu prehru Interu Miláno (1:2) nebude v najlepšom spomínať Milan Škriniar, hoci slovenský obranca odohral svoj 150. zápas v klubových farbách.

Prehra 0:2 z predchádzajúceho vzájomného stretnutia v 18. kole talianskej Serie A je pre Juve na čas zabudnutá. Utorkové víťazstvo sa nerodilo ľahko, ako prví sa do streleckej listiny zapísali domáci. V 9. minúte prerušil Juventusu 407-minútovú sériu bez inkasovaného gólu Argentínčan Lautaro Martinez. Ešte pred polčasovou prestávkou však Cristiano Ronaldo otočil zápas dvoma gólmi v prospech hostí. Prvý padol z pokutového kopu, druhý po riskantných manévroch Interu na pravej strane a po následnej chybe stopéra Alessandra Bastoniho. Ronaldo v pressingovom šprinte dostal jeho a brankára pod tlak, uchmatol im loptu a ľavačkou pod uhlom ju poslal dlhou diagonálou od žrde za bránkovú čiaru. 

Foto: ig/juventus

„V zápase, v ktorom sme s Interom v lige prehrali, sme neboli vo svojej koži, no poučili sme sa z neho. Vyhrali sme taliansky superpohár (pozn. 2:0 nad Neapolom) a uvedomili sme si, že dokážeme byť konkurencieschopní na všetkých frontoch. Udržali sme si pozornosť a mali naozaj správny prístup. Po zmene strán sme síce trochu poľavili a Inter nás zatlačil, no to je počas 90 minút normálne,“ povedal tréner Juventusu Andrea Pirlo. Pirlo sa v 76. minúte dostal do výmeny názorov s Ronaldom, ktorý nebol nadšený, že musel ísť predčasne z ihriska: „Rozumiem jeho frustrácii. Bolo to však správne rozhodnutie. Potrebujem ho totiž v nasledujúcich zápasoch, a ak mu môžem dopriať čo i len pár minút oddychu, urobím to.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ronaldo priblížil Juventus k finále pohára, Škriniarovo mrzuté jubileum

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti