tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Rok po smrti „Čiernej Mamby“: Rodine zanechal milióny aj impérium

Uctili si jeho pamiatku

Mnoho svetových športových osobnostní, nie len zo sveta basketbalu, zdieľajú na svojich profiloch na sociálnych sieťach spomienkové fotografie či zostrihy z jeho bohatej kariéry. Po smrti sa dočkal veľkej pocty. V máji ho uvedie vedenie americkej NBA do siene slávy. V talianskom meste Reggio Emilia postavili legendárnemu basketbalistovi pamätník. Bryant sa narodil vo Philadelphii, no podstatnú časť svojho dospievania strávil práve v malom mestečku na Apeninskom polostrove. Jeff Pearlman si uctil Kobeho po svojom a napísal o ňom knihu: Kobe, Shaq, Phil a bláznivá dynastia LA Lakers.

Foto: fb/reggioemilia

Po smrti prišli žaloby

Vanessa Bryant podala prvú žalobu proti vrtuľníkovej spoločnosti a pilotovi 24. februára. K podobným prípadom sa v nasledujúcich troch mesiacoch pripojili aj rodiny Altobelli, Chester a Mauser, ktoré tiež pri nehode stratili príbuzných. OC Helicopters, ktorá sa vo vyhlásení označila za „cestovnú agentku a vrátnicu pre rodinu Bryantovcov“, bola neskôr v súdnom spore pridaná ako obžalovaná.

Foto: tasr

Rodiny obetí okrem iného tvrdia, že Zobayan (pilot vrtuľníka, pozn. redakcie) nedokázal správne odhadnúť počasie pred tým, ako ráno odštartoval, a mal prerušiť let, keď vedel o zlých podmienkach. Tvrdia tiež, že vrtuľníky Island Express, ktoré ho vlastnili a prevádzkovali, sú obvinení z nedbanlivosti, pretože nemali „adekvátnu bezpečnostnú politiku na zrušenie letov. Súdne procesy sa ťahajú dodnes a nebol momentálne za nehodu nikto potrestaný.

Foto: ig/kobebryant


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rok po smrti „Čiernej Mamby“: Rodine zanechal milióny aj impérium

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku