tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Lewandowski, foto:ig/rl9

Rok 2020 v znamení Roberta Lewandowskeho

Bol to rok Roberta Lewandowskeho, ani Cristiano Ronaldo, ani Lionel Messi. Futbalový rok 2020 patril Robertovi Lewandowskemu. 12 mesiacov, 12 trofejí. Bilancia, s ktorou sa poľský útočník pár hodín pred koncom roka pochválil na Instagrame. A to celkom štýlovo. Všetky si zobral k sebe do postele.

V pravej ruke drží najčerstvejšiu trofej, ocenenie FIFA „The Best”, ktoré dostal v polovici decembra. Vľavo je trofej pre najlepšieho futbalistu sveta (strieborná guľa). Za rok 2020 triumfoval v tejto ankete pred Cristianom Ronaldom a Lionelom Messim.

Vedľa Lewandowskeho na vankúši leží ušatá trofej pre víťaza Ligy majstrov. S Bayernom Mníchov ju vyhral po finálovom triumfe nad Parížom Saint Germain 1:0. Zároveň sa stal premiérovo aj najlepším strelcom tejto súťaže, v uplynulom ročníku dal 15 gólov.

Lewandowski so všetkými trofejami, ktoré dokázal vyhrať v roku 2020

foto:ig/r.lewandowski

Pod pohárom Ligy majstrov leží trofej pre najlepšieho futbalistu Európy, ďalej Globe Soccer Award (zlatá guľa) pre najlepšieho hráča roka a aj kanón pre najlepšieho strelca nemeckej bundesligy. Pri nohách má trofej pre víťaza bundesligy, ktorú dôverne pozná. V rokoch 2011 a 2012 ju získal v drese Borussie Dortmund a od roku 2015 ju má nepretržite vďaka pôsobeniu v Bayerne Mníchov.

Vpravo je zas Golden Player Award od Tuttosportu – guľa vyzerá takmer ako Zlatá lopta, ktorá za rok 2020 nebola nikomu udelená. Jeden poľský dizajnér mu ju doprial aspoň z kociek lega, keďže podľa mnohých odborníkov bol najväčším kandidátom na zisk tohto ocenenia. Vpravo od Lewandowskeho je trofej pre víťaza Nemeckého pohára, ktorú získal 4. krát v kariére. So šiestimi gólmi bol zároveň najlepším strelcom súťaže.

Robert Lewandowski s manželkou Annou pri preberaní ocenenia Globe Soccer 2020

foto:ig/r.lewandowski

Nižšie sa nachádza trofej od UEFA pre najlepšieho útočníka roka (strieborná lopta s hviezdami), Superpohár UEFA a trofej pre najlepšieho hráča v Nemecku (zlatá guľa). Lewandowski je len šiestym legionárom, ktorému sa podarilo túto anketu vyhrať. Unikátna zbierka muža, ktorému bude Slovensko čeliť v lete na majstrovstvách Európy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rok 2020 v znamení Roberta Lewandowskeho

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku