eReport.sk
Foto: tasr

Rodičia, zbystrite! Celoplošné zatvorenie škôl a škôlok je na spadnutie


Ešte sa rodičia ani školy poriadne nespamätali z prvej vlny koronavírusu a už sa musia pomaly pripraviť na dôsledky druhej vlny. V kuloároch sa totiž šepká, že okolo dušičiek by malo dôjsť k celoplošnému zavretiu škôl i škôlok. Ak ale budú čísla zlé, deti doma zostanú aj skôr!

„Neviem, ako vy, ale ja počítam s tým, že od novembra do minimálne konca roka budeme mať deti doma,“ napísal na svojej sociálnej sieti bývalý poslanec a expert na školstvo Martin Poliačik a zrejme sa nemýli. Podľa zákulisných informácií malo dôjsť k celoplošnému zatvoreniu škôl a škôlok už minulý pondelok, nakoniec sa z tohto nápadu upustilo. Jedným z dôvodov mali byť aj finančné nároky, ktoré by po takomto kroku prišli.

Krajniakov rezort práce by totiž zrejme musel rodičom, ktorí ostanú s deťmi doma, vyplácať pandemické ošetrovné. V dobe, ktorá napĺňaniu štátnej pokladnice nepraje, by to bola záťaž. Na naše otázky, či je ministerstvo práce pripravené na takýto scenár, však tlačový odbor neodpovedal. O čosi zhovorčivejší boli na školstve. „Ministerstvo školstva v súčasnosti neuvažuje nad plošným zatváraním základných a materských škôl, ktoré podľa CVTI SR v minulom školskom roku navštevovalo 620 tisíc detí a žiakov,“ odpísali na naše otázky.

Podľa informácií eReport.sk však v prípade zhoršujúcej sa situácie dôjde k uzatvoreniu základných i materských škôl. Slovensko tak v tomto prípade bude zrejme nasledovať Českú republiku, kde postupne zatvorili nielen stredné ale aj základné školy. Materské školy u našich západných susedov sú zatiaľ otvorené.

Foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rodičia, zbystrite! Celoplošné zatvorenie škôl a škôlok je na spadnutie

KOMENTOVALI STE: