eReport.sk
Foto: tasr

Rodičia svoje deti dávajú očkovať: Momentálne je zahlásených vyše desaťtisíc

AKTUALIZOVANÉ – Mladých záujemcov o očkovanie vo veku od 12 do 16 rokov, teda 15 rokov a 364 dní, je v čakárni aktuálne 10 046. Ppovedala hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií Veronika Bauch.

„Ich registrácia prebieha bez problémov,” reagovala Bauch. Na očkovanie proti novému koronavírusu pre túto vekovú kategóriu je určená vakcína od konzorcia Pfizer/BioNTech.
Požiadať o očkovanie je možné na stránke www.korona.gov.sk cez prihlasovací formulár. Na očkovanie sa budú musieť dostaviť s rodičmi.

Ako doplnila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, deti sa budú očkovať vo vakcinačných centrách. Rezort zvažuje, že by sa deti očkovali v jeden vybraný deň v týždni, keďže je potrebné zabezpečiť pri očkovaní aj pediatra.

„Prvých niekoľko detí už bolo zaočkovaných minulý týždeň v utorok (8. 6.), postupne budeme očkovanie tejto vybranej skupiny spúšťať po sprecizovaní všetkých detailov v blízkej budúcnosti,” uviedla s tým, že o konkrétnych detailoch budú informovať. MZ SR by následne chcelo spustiť očkovanie detí nad 12 rokov aj v ambulanciách pediatrov s predpokladaným štartom od 1. júla.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport