eReport.sk
Na ilustračnej snímke učiteľka v materskej škole. Foto: TASR

Rodičia pozor! Hygienici zatvorili ďalšiu bratislavskú škôlku

BRATISLAVA – Z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19 zatvorili hygienici do 9. októbra Súkromnú materskú školu na Viedenskej ceste v Bratislave a jednu triedu na Základnej škole v Šenkviciach. Na sociálnej sieti o tom informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava.

V sobotu (3. 10.) zaznamenali v Bratislavskom kraji podľa údajov portálu korona.gov.sk 82 nových prípadov ochorenia.

Hygienici evidujú aj sporadické prípady

„Vyskytli sa vo všetkých okresoch Bratislavského kraja, pričom najviac ich evidujeme v okrese Bratislava V a okrese Malacky,“ spresnili hygienici s tým, že najmladšie je ročné dieťa a najstarším je 87-ročný muž.

„V rámci epidemiologických vyšetrení evidujeme najmä osoby, ktoré prišli do kontaktu s ochorením COVID-19 buď v rámci rodiny a známych, či školských alebo predškolských zariadení,“ dodal RÚVZ Bratislava. Hygienici evidujú aj sporadické prípady, pri ktorých epidemiologické súvislosti ešte zisťujú.

Uzavreli aj anglickú škôlku v Pezinku

RÚVZ Bratislava v sobotu informoval o zatvorení Materskej školy na Fedákovej ulici v Bratislave z dôvodu ochorenia COVID-19 u detí a Súkromnej anglickej škôlky Benjamín na Myslenickej ulici v Pezinku, kde bol pozitívne testovaný učiteľ.

Škôlka v Pezinku by mala byť zatvorená do 12. októbra, bratislavská materská škola do 10. októbra.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rodičia pozor! Hygienici zatvorili ďalšiu bratislavskú škôlku

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php