eReport.sk
foto: shutterstock

Rodičia, nočná mora pokračuje. Po očkovaní školy prerušili aj online vyučovanie!

AKTUALIZOVANÉDostanú sa tie naše deti niekedy do školy? Niektoré školy v hlavnom meste nielenže neotvorili svoje brány pre žiakov prvého stupňa, ale prerušili aj online vyučovanie. Dôvodom je, že niektorí učitelia bojujú s nežiadúcimi účinkami po vakcinácii. Trápiť ich majú vysoké horúčky či bolesti svalov a kĺbov.

Ani online. Učiteľov na niektorých školách trápia vedľajšie účinky po očkovaní. Dnes sa preto nevyučuje ani online. Ilustračné foto: shutterstock

„Vážení rodičia, milí prvostupniarski amosáci, z dôvodu vedľajších účinkov po očkovaní pedagogických zamestnancov 1. stupňa, pedagogických asistentov a vychovávateliek ŠKD, nebude v pondelok 15. februára 2021 prebiehať online výučba na 1. stupni ZŠ. Deti dostanú od svojich triednych učiteliek len dištančné úlohy,“ píše sa na stránkach základnej školy J. A. Komenského na Hubeného ulici v Bratislave.

Ďalšie dve školy, tento raz v Ružinove, mali na pláne od dnešného dňa otvoriť brány svojim žiakom. Z rovnakého dôvodu však ostali zatvorené. Riaditeľka Základnej školy Ostredková Erika Drgoňová informovala, že škola bola pripravená otvoriť už dnes: „Väčšina z nás má po očkovaní nepríjemnú reakciu na očkovaciu látku – vysoké teploty, bolesť svalov, kĺbov, závraty. My to zvládneme, nepríjemnú reakciu prekonáme. Ale žiaľ, nie je v ľudských silách zabezpečiť do 15. februára akúkoľvek výučbu na 1. stupni a ani otvorenie našej školy z personálnych dôvodov.“

Zdroj: Foto: ZŠ Ostredková, ZŠ Borodáčova, ZŠ Komenského

Rovnako sa neotvorila ani ďalšia škola v Ružinove ZŠ Borodáčova. „Momentálne sa dozvedám od učiteľov, ktorí boli na očkovaní aj dnes, že majú vysoké teploty a nemôžu nastúpiť do práce. Veľmi nás to mrzí a ospravedlňujeme sa, že Vám dávame vedieť až takto neskoro večer, ale zajtra sa ZŠ Borodáčova neotvorí z personálnych dôvodov. Verím, že túto situáciu pochopíte. K možnosti  dištančnej forme výučby v triedach na 1.stupni Vás budú informovať jednotliví triedni učitelia hneď potom, ako im to ich zdravotný stav dovolí,“ uviedol riaditeľ školy Martin Kotyra.

V súčasnosti prebieha vakcinácia učiteľov očkovacou látkou od Astra Zeneca. V tejto súvislosti sme oslovili aj ministerstvo zdravotníctva, ako i Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Kým rezort zdravotníctva neodpovedal na otázku, či bude zvažovať očkovanie vakcínou Astra Zeneca, ŠÚKL prezradil, koľko hlásaní nežiadúcich účinkov zatiaľ dostal. “Do nedele vrátane štátny ústav prijal 25 hlásení podozrení na nežiaduce účinky po vakcíne COVID-19 Vaccine AstraZeneca. Ide napr. o horúčku, triašku, slabosť, bolesť hlavy či bolesť kĺbov. Ide teda o očakávané nežiaduce reakcie, ktoré predstavujú prirodzenú reakciu organizmu na očkovanie. Všetky tieto hlásenia boli vyhodnotené ako nezávažné. Takéto nežiaduce reakcie sú krátkodobé a odznejú do niekoľkých dní,” povedala pre ereport.sk hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Magdaléna Jurkemíková.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.