eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Robili pivo pre kráľovské rituály? V Egypte objavili zrejme najstarší známy pivovar na svete!

Americkí a egyptskí archeológovia objavili na jednom z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Egypte pravdepodobne najstarší známy pivovar na svete. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Generálny tajomník egyptského ministerstva pre pamiatky Mustafa Wazírí uviedol, že pivovar našli na nálezisku Abydos – starovekom pohrebisku v púšti západne od rieky Níl, približne 450 kilometrov od Káhiry.

Našli keramické misy na rozohriatie zmesi zŕn a vody

Podľa Wazírího pivovar pochádza z čias faraóna Narmera, ktorý zjednotil Horný a Dolný Egypt v jeden štát na začiatku 1. kráľovskej dynastie (3150 – 2613 pred n. l). Nález pozostáva z ôsmich jednotiek, ktoré dosahujú 20 metrov na dĺžku a 2,5 metra na šírku. Každá z jednotiek obsahuje 40 keramický mís v dvoch radoch, ktoré sa používali na rozohriatie zmesi zŕn a vody.

Zrejme vyrábali pivo pre kráľovské rituály

Americký vedec z New York University Matthew Adams, ktorý je spoluvedúcim egypstsko-americkej misie, sa domnieva, že v pivovare vyrábali pivo pre kráľovské rituály. Archeológovia v minulosti objavili dôkazy o tom, že starovekí Egypťania používali pivo pri obetných obradoch.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Robili pivo pre kráľovské rituály? V Egypte objavili zrejme najstarší známy pivovar na svete!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti