eReport.sk
Screenshot, R. Kaliňák v Sobotných dialógoch
Screenshot, R. Kaliňák v Sobotných dialógoch

Kaliňák verzus Kolíková v Sobotných dialógoch: Kaliňák bývalú ministerku vyzval, aby sa ospravedlnila


Robert Kaliňák verzus Mária Kolíková. Títo dvaja v sobotu diskutovali v relácii Slovenského rozhlasu. Kaliňák pripomenul bývalej ministerke obrovské pochybenia z minulosti. Mŕtvych a týraných uväznených, drakonický zásah do základných ľudských práv aj strieľanie gumovými projektilmi do demonštrantov.

Robert Kaliňák verzus Mária Kolíková

Zdroj: Smer-SSD, Youtube. Kolíková a Kaliňák v Sobotných dialógoch

Kaliňák zdôraznil, že nový Zákon o Slovenskej televízii a rozhlase je záchrana RTVS. Hovorí, že situácia už teraz bude určite lepšia. „To, že riaditeľa už nebudú voliť politici ale ide to do Rady, ako to bývalo kedysi, považujem za veľmi dobrý krok,“ zdôraznil. Dodal, že ešte nepočul ani jediný argument ktorý by dokazoval, že teraz budú ohrozené sloboda alebo demokracia.

Kolíkovej pripomenul aj nezvládnuté zhromaždenia. Najviac polícia proti demonštrantom zasahovala v rokoch 2010 – 2012, kedy sa protestovalo kvôli Gorile. „Vtedy tam lietali obušky, putá, vodné delá“ povedal. To isté sa dialo v rokoch 2020 – 2023, kedy ľudia protestovali proti drakonickému potláčaniu ľudských práv. Vtedy nikto na práva ľudí nepozeral.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Screenshot, Ľ. Blaha u Anky Žitnej, Teraz takto
  2. podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák
  3. podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák

Volali ste po okrúhlych stoloch aj vtedy?

Márii Kolíkovej odporučil, aby si zaspomínala, či volali po okrúhlych stoloch a diskusii aj v čase, keď sa dotýkali nie politických práv, ale základných ľudských práv. Podľa Kaliňáka tu nebola „žiadna taká dráma“ pre také zásahy, ani vojnový stav a pripomenul aj gumové projektily do demonštrantov. „To kde sme boli?“ pýta sa zhrozene.

Bývalej ministerke pripomenul aj úmrtia nepohodlných obvinených vo väzniciach a týranie ďalších. Upozornil, že už existuje niekoľko rozhodnutí ESĽP, že sa za Matovičovej vlády porušovali ľudské práva. Bývalú ministerku vyzval, aby sa za chyby ospravedlnila.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák verzus Kolíková v Sobotných dialógoch: Kaliňák bývalú ministerku vyzval, aby sa ospravedlnila

Odoberať
Upozorniť na
33 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne