eReport.sk
A nemá na tom podiel viny aj OĽANO?
Jaroslav Naď a Igor Matovič, bývalí kolegovia, dnes politickí rivali. Zdroj: tasr

Robert Bestro: Ja mu dám hlbokú orbu! Nesmieme dovoliť vládnuť tandemu Matovič – Naď


Robert Bestro, ktorý má na Ministerstve obrany SR na starosti obrannú politiku, sa pustil do Jaroslava Naďa. “Ak sa chceme vyhnúť opätovnej cenzúre a opätovnému potláčaniu ľudských práv, nesmieme Šimečkovi a Progresívnemu Slovensku dovoliť priniesť naspäť k moci tandem Matovič-Naď,” píše na Facebooku expert ministerstva obrany.

Ja mu dám takú hlbokú orbu!

“Ja mu dám takú hlbokú orbu…” adresuje slová Jarovi Naďovi R. Bestro. Hovorí, že v bývalom ministrovi obrany sa prebudilo jeho pravé „ja“ a všetkým naokolo odhalia svoj model zmýšľania. Podľa neho Demokrati zaspali niekde v najhorších starovekých spoločenských štruktúrach.

“Po včerajších vyhláseniach ich lídra je nám všetkým jasné, že ak sa chceme vyhnúť opätovnej cenzúre a opätovnému potláčaniu ľudských práv, nesmieme Šimečkovi a Progresívnemu Slovensku dovoliť priniesť naspäť k moci tandem Matovič-Naď,” píše Bestro.

Dodal, že strana Demokrati samozrejme má nárok zúčastniť sa demokratickej súťaže o parlament. “Je to však práve demokratická spoločnosť, ktorá by takýmto prívržencom totalitného vládnutia mala ukázať miesto,” dodal expert MO SR.

My nebudeme cenzurovať ako Naď

Robert Bestro upozornil na Naďove snahy blokovať alternatívne médiá, keď bol ministrom. Hovorí, že takéto praktiky sú súčasnej vláde cudzie. “Nebudeme deliť médiá na informačné a dezinformačné len preto, lebo niektoré píšu to, čo sa Naďovi páči a iné píšu aj to, čo sa mu nepáči. A už vôbec tu nebudeme vypínať médiá podľa toho, ako si oni povedia. Keď nevedia vyhrať v politickom súboji, smola. Spoločnosť nechce žiadne diktáty súvisiace s mediálnym obsahom, alebo súvisiace s obsahom na sociálnych sieťach. Ľudia si budú aj naďalej sami určovať, čo budú čítať a čo nie, čo budú písať a čo nie,” upozornil Bestro.

Napáči sa mu ani niekdajšia snaha Naďa a jeho ľudí zatvoriť ruskú ambasádu v Bratislave. “Keby trošku viac nad vecami premýšľali aj strategicky, nikdy by nenavrhovali takú hlúposť, ako zatvoriť ruskú ambasádu v Bratislave a vyhostiť ruského veľvyslanca. Keď chce niekto takto vystrkovať rožky, nech si príde najprv trošku zacvičiť na Turecký vrch, vyskúšať si simulácie reálnych situácií, ktoré môžu nastať a potom nech robí zo Slovenska nepriateľa veľkých,” vyzval Bestro,

Trápne sa mu zdá aj Naďove neustále urážanie amerického prezidenta D. Trumpa. “Trump prerušil nebezpečné ticho medzi USA a Ruskom, čo bude kľúčové pre ďalšie riešenie vojny na Ukrajine, aj iných geopolitických otázok. Namiesto mieru ponúkajú PS, SaS, či Demokrati vojnovú rétoriku a prítomnosť slovenských vojakov na Ukrajine. Ďakujeme, neprosíme,” skonštatoval expert ministerstva obrany.

“Platí, že minimálne do roku 2027 sa nebudú vypínať médiá, zatvárať ambasády, či na politickú objednávku vládnej moci väzniť ľudia za ich politické názory. Ako to bude potom, je len na nás,” uzavrel Robert Bestro,

Zdroj: Facebook/ Robert Bestro

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Robert Bestro: Ja mu dám hlbokú orbu! Nesmieme dovoliť vládnuť tandemu Matovič – Naď

69 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných