eReport.sk
Kráľovná má svojské ranné rituály, foto: profimedia

Pije elixír mladosti! Toto sú rituály kráľovnej Alžbety II. na dlhovekosť

Jej manžela princa Philipa nedávno hospitalizovali. Musel absolvovať zdravotnú prehliadku. Kráľovná sa však teší výbornému zdraviu. Pomáha si elixírom mladosti.

Kráľovná Alžbeta II. (94) sa vo svojom vysokom veku raduje zo špičkového zdravia. V televíznych prenosoch a na fotografiách vyzerá byť vo výbornej kondícii a hlavu má čistú. Je známe, že členovia britskej kráľovskej rodiny sa dožívajú vysokého veku. Jej výsosť má určené ranné a večerné rituály, ktoré tvrdo dodržiava. Nie je to ani šálka čaju, ani teplé mlieko. Nápoj je paradoxne alkoholický.

Natrela ju

Kráľovnina sesternica Margaret Rhodes podľa denníka The Sun prezradila, že kráľovná si vždy pred spaním dopraje pohár kvalitného šampanského. Takúto divočinu by na jej výsosť povedal málokto. Margaret neprezradila, či preferuje konkrétnu značku. V minulosti však udelila ocenenie Bollingeru, Krugu, Lansonu a Pol Rogeru, takže pravdepodobne to bude jedna z týchto preslávených značiek. Je všeobecne známa informácia, že okrem šampanského má rada pred spaním gin s dubonnetom, sladkým vínnym aperitívom. Údajne je to dokonca jej najobľúbenejší drink. Do jej rutiny však nepatrí.

Po zobudení

V poslednej dobe si Alžbeta II. po prebudení a rannej hygiene nechá naservírovať misku cereálií. Bývalý kráľovský kuchár Darren McGrady však tvrdí, že pokiaľ v kráľovskej kuchyni pracoval on, mala kráľovná na raňajky najradšej miešané vajcia s údeným lososom. Občas ho vymenila za toasty s marmeládou. Podľa kuchára nie je kráľovná typom človeka, ktorý by mal svoje najobľúbenejšie jedlo, ale pokrmy si vyslovene vychutnáva. Je hlavne preto, aby žila, nežije preto, aby jedla. A rozhodne nie je vyberavá. V podstate zjedla čokoľvek, čo jej kuchár pripravil.

Zdroj: profimedia, shutterstock

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport