eReport.sk
Rihanna, foto: profimedia

Rihanna sa stala oficiálne miliardárkou, aj najbohatšou hudobníčkou na svete: Z čoho má také vysoké príjmy?

Kto iný môže vystupovať pod pomenovaním barbadoská kráska, ak nie Rihanna (33). To, že sa považuje za jednu z najkrajších žien sveta, niet pochýb. Po novom sa speváčka môže pýšiť ďalším titulom.

Rihanna svoju kariéru odštartovala v roku 2005, keď ju objavil americký hudobný producent Evan Rogers. A že sa jej poriadne darilo. Okrem hudobnej kariéry, ktorá stúpala zo dňa na deň a enormnou rýchlosťou, speváčka začala aj podnikať. Najskôr robila len rôzne spolupráce, až prišlo na osudný deň D. V roku 2017 založila módny dom Fenty a stala sa tak prvou černoškou v čele luxusnej značky pre skupinu LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy).

Teraz si oficiálne Rihanna môže povedať, že tvrdá drina stála naozaj zato. Po 15 rokoch sa môže hrdiť titulom miliardárky. Ako informuje časopis Forbes, hodnota jej majetku sa blíži v prepočte k 1,5 miliardy eur. To robí z barbadoskej hviezdy aj najbohatšiu hudobníčku a druhú najbohatšiu ženu v zábavnom priemysle po Oprah Winfrey. 

A odkiaľ presne pochádzajú jej príjmy? Väčšina jej bohatstva pochádza zo značky Fenty Beauty. Aktuálne má Rihanna v spoločnosti LVMH 50-percentný podiel a z celkovej hodnoty na úrovni 2,8 miliardy amerických dolárov získala polovicu.

Rihana vo Forbes – Foto: Instagram Forbes

Zvyšná časť príjmov pochádza z tržieb značky spodnej bielizne Savage x Fenty, v prepočte cca 225 miliónov eur a z hudobných či hereckých aktivít. A aby toho nebolo málo, už o pár dní speváčka rozšíri svoje impérium aj o vlastný parfum. Okrem biznisu sa jej darí aj v láske. Po jej boku momentálne fanúšikovia môžu vidieť rapera A$AP Rockyho, s ktorým tvorí najštýlovejší pár v hudobnom priemysle. 

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport