tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Richard Lintner zažil veľkú hokejovú slávu: Na Žiga Pálffyho sme nikto nemali!

Všestranný

Ako hokejový obranca bol pred rokmi Richard mimoriadne všestranný. Patril k našim najlepším obrancom a reprezentantom. „Nerád som v kariére ostával na jednom mieste príliš dlho. Počas svojej kariéry sa veľmi často menil kluby ale aj ligy. Robil som to zámerne, lebo som chcel počas kariéry získať čo najviac kontaktov, kamarátov, manažérov, ale chcel som získať aj skúsenosti, ktoré nikto iný nevie ponúknuť. Viem z prvej ruky povedať, aké je to vo Švédsku, Fínsku, v Rusku, v Severnej Amerike a v NHL, či na farme. Okrem medailových úspechov si vážim práve tieto skúsenosti,“ vysvetľuje Richard Lintner.

Najlepší bol Žigo!

V jeho hokejovej generácií bolo množstvo talentov, ktoré v našom športe dodnes niečo znamenajú. Richard má v otázke najtalentovanejšieho slovenského hráča úplne jasno. „Moja odpovedať je jednoznačná. Najlepším hokejistom bol Žigo Pálffy. V našej partii bol vnímaný ako ten, ktorý je predsa len o niečo šikovnejší a obdarenejší ako my ostatní, ktorí sme boli tiež šikovní, ale nie tak ako on,“ domnieva sa športovec.

V súkromí sa stretáva najviac s Rasťom Pavlikovským a s Mariánom Hossom. „Musím povedať, že v rámci našej hokejovej generácie máme veľmi dobré vzťahy. To sa podľa mňa ukáže aj v talkšou Cintronáda. Diváci sa určite dozvedia viac ako kedy v médiách odznelo,“ sľubuje Rišo.

Mnohí hokejisti si po rokoch potrpia na veľký luxus. Pre Lintnera je tým najväčším práve sebarealizácia. „Vždy si dokážem nájsť nejaký originálny spôsob sebarealizácie. Taká príležitosť, mať vlastnú televíznu šou, sa nepodarí hocikomu. Neberiem to však ako roztopaš. To je podľa mňa v mojom ponímaní určitý luxus,“ myslí si Lintner.

Voľný čas trávi s bývalými hokejistami na golfe. Témy rozoberajú na čerstvom vzduchu a je to pre nich príjemnejšie ako sedieť niekde na terase. Cez víkendy má potom čas na rodinu. „Zatiaľ som mal vždy prácu ako koníček. Či už ako hokejista, manažér ligy alebo moderátor šou. Nikdy som to nevnímal ako záťaž,“ dodáva.

Rodina nadovšetko

Richard je známy tým, že má pomerne veľkú rodinu a vedie usporiadaný rodinný život. Jeho manželka má v Trenčíne zlatníctvo. „Manželka podniká týmto smerom už dosť dlho a je veľmi úspešná. Ona sa zároveň realizuje a aj zabáva.“ Bývalý hokejista je otcom troch talentovaných dcér.

Najstaršia Kika má dvadsaťjeden rokov a študuje vysokú školu v Amsterdame. Dvojičky Nikola a Simona študujú na blinguálnom gymnáziu v Novom meste Nad Váhom. Otec je na dcéry právom pyšný. Všetky tri majú blízko aj k športu. „Najstaršia Kika je bývalá plavkyňa. Teraz už toľko nepláva, ale veľa cvičí a posilňuje. Dvojičky sú hádzanárky. Jednu z nich čakajú v lete Európske majstrovstvá junioriek,“ prezradil Richard Lintner.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Richard Lintner zažil veľkú hokejovú slávu: Na Žiga Pálffyho sme nikto nemali!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku