eReport.sk
Na snímke fotografia a zapálené sviečky pred Prezídiom Policajného zboru na Račianskej ulici v Bratislave na počesť zosnulého bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského 3. januára 2021. Lučanský zomrel v stredu 30. decembra 2020.
Na snímke fotografia a zapálené sviečky pred Prezídiom Policajného zboru na počesť zosnulého bývalého policajného prezidenta generála Milana Lučanského. Foto: tasr

Riadne vyšetrenie smrti generála Lučanského nenecháva Radačovský zapadnúť prachom a podal už dve ústavné sťažnosti


Mnohí Slováci majú ešte v živej pamäti udalosti, ktoré predchádzali uvaleniu väzby na bývalého policajného prezidenta, generála Milan Lučanského. A nielen tie, ale aj to, čo sa s ním dialo v samotnej väzbe, ktorá napokon skončila 30. decembra 2020 je údajnou samovraždou. Píšeme údajnou, lebo aj napriek tomu, že jeho smrť uzavreli ako samovraždu, podľa rodiny nebohého a ich právneho zástupcu je okolo nej totiž stále viacero nejasností.

Pokračuje v boji za spravodlivosť

Na viaceré nejasnosti o tom, čo sa dialo Milanovi Lučanskému vo väzbe, až po jeho údajnú samovraždu, poukazuje aj právnik rodiny, bývalý sudca, europoslanec a predseda strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský. „Nemám záujem v predvolebnej kampani do Európskeho parlamentu profitovať zo smrti nebohého generála Lučanského, preto sa k prebiehajúcemu vyšetrovaniu jeho smrti a poranení nevyjadrujem,“ napísal v statuse Radačovský, ktorý považuje za potrebné zareagovať na článok uverejnený na portáli aktuality.sk. Podľa Radačovského je síce vcelku korektný a objektívny, ako zástupca poškodenej strany ho však chce doplniť.

Vo veci ako takej som podal približne pred rokom ústavnú sťažnosť, a ústavnú sťažnosť som podal aj vo veci zastavenia konania Krajskou prokuratúrou v Prešove.

Miroslav Radačovský, europoslanec, šéf strany Slovenský Patriot a právny zástupca rodiny Lučanskej

„Aktuality.sk správne v úvode článku konštatujú, že spis preskúma Generálna prokuratúra. Krajská prokuratúra v Prešove konanie zastavila a proti takémuto rozhodnutiu som podal na GP podnet o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia vyšetrovateľa a krajského prokurátora. Okrem toho vo veci ako takej som podal približne pred rokom ústavnú sťažnosť, a ústavnú sťažnosť som podal aj vo veci zastavenia konania Krajskou prokuratúrou v Prešove,“ priblížil dianie skúsený bývalý sudca, podľa ktorého spisový materiál bol predložený Generálnej prokuratúre a bude predložený aj Ústavnému sudu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Spochybňuje výsledky. Napriek tomu, že oficiálne sa vyšetrovanie smrti generála Milana Lučanského ukončilo s výsledkom, že smrť si spôsobil sám, mnoho Slovákov a aj politikov je presvedčených, že ho vo väzení zabili.
  2. ÚŠP je rajom kajúcnikov

„A ja verím, inak, by som tieto podania nerobil, že v konečnom dôsledku bude vo veci objektívne a spravodlivo rozhodnuté,“ nádeja sa Radačovský, ktorý je záverom statusu aj trošku osobný. „Viac ako dva roky bojujem za objektívne zistenie toho, čo sa generálovi Lučanskému stalo vo väzbe. Žiaľbohu, aj bez pomoci tých, ktorí jeho smrť sem tam spomenú, keď im je to politicky na prospech. Ale to je v poriadku, v politike to asi tak chodí. Ja si na to zvyknúť neviem. Ale viem, že len ja a niekoľko mojich priateľov musíme vydržať a v boji za spravodlivosť pokračovať,“ skonštatoval na samý koniec Miroslav Radačovský.

Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Riadne vyšetrenie smrti generála Lučanského nenecháva Radačovský zapadnúť prachom a podal už dve ústavné sťažnosti

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre