tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Rezort vnútra zvyšuje poplatky: Za tento dokument zaplatíte od nového roka viac

Vyhotovený doklad o pobyte by mohli všetci žiadatelia od januára dostávať poštou. Poplatok sa tak má zvýšiť o tri eurá, ktoré doteraz vyberal štát za doručenie na adresu. Za vydanie a doručenie nového dokladu by tak cudzinci mohli po novom platiť 7,5 eura. Vyplýva to z návrhu Ministerstva vnútra (MV) SR, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní (MPK).

Zvýšenie poplatkov

Posielaním vyhotoveného dokladu poštou sa podľa rezortu zníži administratívna záťaž a prispeje sa k odbúraniu byrokracie, pretože žiadatelia nebudú nútení opakovane navštevovať policajné útvary z dôvodu prevzatia si nového dokladu o pobyte. Za vydanie a doručenie dokladu o pobyte do 30 dní by mali cudzinci po novom platiť 7,5 eura, za vydanie do dvoch pracovných dní 27,5 eura.

Poplatky za opätovné vydanie

Za vydanie náhrady za stratený, zničený, poškodený alebo odcudzený doklad by sa malo platiť 19,5 eura, pri zrýchlenom vyhotovení do dvoch pracovných dní 39,5 eura. Pri stratení, zničení, poškodení či odcudzení dokladu v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokov majú byť poplatky za opätovné vydanie 36 a 56 eur. Navrhovaná účinnosť novely zákona o správnych poplatkoch je od 1. januára 2023.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort vnútra zvyšuje poplatky: Za tento dokument zaplatíte od nového roka viac

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku