eReport.sk
Vláda pomáha celoplošne
Matúš Šutaj Eštok, foto:tasr

Rezort vnútra: Obmena osobných vozidiel pre hasičov zvýši ich bezpečnosť a prinesie finančnú úsporu!

Ministerstvo vnútra SR odovzdalo 35 osobných vozidiel pre potreby Hasičského a záchranného zboru. Rezort postupne modernizuje technické vybavenie Hasičského a záchranného zboru aj v rámci osobných vozidiel. Nakúpené vozidlá s lepšími úžitkovými vlastnosťami postupne nahradia morálne zastarané služobné vozidlá, ktoré sú v užívaní Hasičského a záchranného zboru. Táto modernizácia významným spôsobom zlepšuje mobilitu príslušníkov HaZZ pri realizácii služobných zásahov, čo má priamy vplyv na schopnosti HaZZ pri ochrane zdravia, života a majetku občanov. Kľúče od nových osobných automobilov typu Hyundai i30 príslušníkom Hasičského a záchranného zboru dnes odovzdali prvá štátna tajomníčka MV SR Lucia Kurilovská a prezident Hasičského a záchranného zboru Adrián Mifkovič.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hlas-SD bude rokovať so stranou Smer-SD, ak ju osloví
  2. Horší ako Putin
  3. Ústavný súd ohrozuje právny štát?
  4. Demokrati sa zlúčujú s mini stranou

Nevyhovujúci stav

Súčasný vozový park, ktorým Hasičský a záchranný zbor disponuje v tomto segmente, má modely Škoda Fabia v prevažnej miere rok výroby 2004, vysokú najazdenosť kilometrov a fyzické a morálne opotrebenie.

Motorové vozidlá tohto druhu sú sprevádzané častým poruchovým stavom, technickou zastaralosťou, čo pri oprave predstavuje vynakladanie zvýšených finančných nákladov.

Uvedením do užívania a prevádzky nových motorových vozidiel v HaZZ dôjde po dlhšom čase celkovo ku generačnej obmene vozového parku a k zvýšeniu bezpečnosti príslušníkov, ktorí budú vozidlá používať pri plnení svojich služobných úloh a činností.

Je už minulosťou

„ Veľmi sa teším, že môžeme pokračovať v odovzdávaní vozidiel. Doteraz sme odovzdávali najmä zásahovú techniku so všetkým vybavením, tiež štvorkolky a teraz odovzdávame referenčné vozidlá, ktoré zabezpečia komfort a bezpečnosť, sú nové a majú všetky požadované vlastnosti,“ povedala štátna tajomníčka MV SR Lucia Kurilovská.

Na záver príslušníkom HaZZ popriala množstvo šťastných kilometrov bez akejkoľvek nehody.

Prostriedky z EÚ

Ministerstvo vnútra čerpaním finančných prostriedkov z EÚ Operačného programu Kvalita životného prostredia, v rámci projektu „ Posilnenie intervenčných kapacít integrovaného záchranného systému Ministerstva vnútra SR“, obstaralo pre potreby Hasičského a záchranného zboru celkovo 130 kusov automobilovej techniky.

V piatok, 01. marca 2024, dostali hasiči do užívania ďalších 35 automobilov typu Hyundai i30 z tohto nákupu, a to v hodnote 822 885 eur s DPH.

„Morálne opotrebované vozidlá budú vyhlásené za prebytočný majetok a ponúknuté pre potreby Dobrovoľných hasičských zborov obcí,“
uviedol prezident Hasičského a záchranného zboru Adrián Mifkovič.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru si prevzali 35 automobilov Hyundai i30 1,5 T- GDi MHEV A7 vo výbave Family s prestavbou a príslušenstvom, sadu zimných kolies, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre Hasičský a záchranný zbor, set polepov, hasiaci prístroj.

Zdroj: TS MV SR


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort vnútra: Obmena osobných vozidiel pre hasičov zvýši ich bezpečnosť a prinesie finančnú úsporu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre