eReport.sk
testovanie
Ilustračné foto: tasr

Rezort školstva: Záujem o samotestovanie je veľký, nevidíme dôvod, aby bolo povinné

Záujem o samotestovanie žiakov zo strany rodičov je veľký. Uviedla to v pondelok štátna tajomníčka ministerstva školstva Svetlana Síthová. Poukázala na skutočnosť, že vzhľadom na výrazný záujem o samotestovanie nevidia dôvod na to, aby bolo povinné.

“Samotestovanie je možnosť pre rodičov, aby vytvorili bezpečné prostredie v školách spolu s nami. Vždy je to lepšie na dobrovoľnosti,” povedala štátna tajomníčka rezortu školstva. Zdôraznila, že o tento druh testovania je veľký záujem. Podľa jej slov sa počas týždňa pretestuje okolo 400.000 žiakov, čo je viac ako polovica zo všetkých školákov.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) poznamenal, že od septembra 2021 bolo distribuovaných celkovo 14,5 milióna samotestov. Na konci decembra 2021 išlo do okresných úradov v sídle kraja 1,5 milióna a počas uplynulého týždňa ďalších 1,5 milióna samotestov.

Po predĺžených zimných prázdninách sa v pondelok opäť začalo prezenčné vyučovanie v materských, základných aj stredných školách. Školy sa znovu podľa slov Síthovej začínajú riadiť takzvaným školským semaforom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort školstva: Záujem o samotestovanie je veľký, nevidíme dôvod, aby bolo povinné

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti